یکی از بهترین سالن‌های تئاتر احیا شد | اتاق خبر
کد خبر: 302562
تاریخ انتشار: 29 آذر 1394 - 08:33
حسن معجونی:
حسن معجونی بازیگر و کارگردان تئاتر گفت: با بازسازی مرکز تئاتر مولوی دانشگاه تهران؛ یکی از بهترین سالن‌های تئاتر تهران دوباره احیا شده است.

به گزارش اتاق خبر، حسن معجونی که در حال برگزاری کارگاه آموزشی کارگردانی تئاتر در مرکز تئاتر مولوی است، پس از بازدید از مراحل پایانی دوباره‌سازی این مرکز اظهار داشت: تئاتر مولوی در تاریخ تئاترکشور ما جایگاه ارزشمند و قابل توجهی دارد و یک دوره‌ای بخش عمده‌ای از تجربیات جالب، پیشرو و حتی عجیب تئاتری در این سالن رقم می‌خورد. اما از همان زمان‌ها مشکلاتی هم داشته که تقریباً همه کسانی که در این سالن کار کرده‌اند به آن آگاهی دارند. یکی از مهمترین مشکلات این سالن ارتفاع کم آن بود که خوشبختانه پس از بازسازی اخیر این مشکل و خیلی از مسائل دیگر آن حل شده است و فکر میک‌نم یکی از بهترین سالن‌های تئاتر تهران دوباره احیا شده است.

این مدرس دانشگاه با اشاره به هویت مرکز تئاتر مولوی و تئاتر دانشگاهی اظهار داشت: این سالن اساساً به لحاظ استاتیکی نشان می‌دهد که برای کارهای تجربی و دانشگاهی مناسب است. از طرفی امید همه ما هم به برای آینده تئاتر کشور به دانشجویان است. خود من علاقه بسیاری دارم که در فعالیت‌های نمایشی‌ام حضور دانشجویان پررنگ باشد و تلاش می‌کنم مسیر آنان را برای حضور در فضای حرفه‌ای هموار کنم. هرچند بعضی از آنها به‌رغم کارهای درخشانی که در زمان دانشجویی دارند وقتی وارد فضای حرفه‌ای می‌شوند کمی عجیب و غریب  شده و دیگر آن کارهای دوست‌داشتنی را تکرار نمی‌کنند. اما به هرحال باید این نسل جوان و این دانشجویان خلاق سالن داشته باشند و دوباره جریان تئاتر دانشگاهی را زنده کنند و بدون شک بهترین مکان برای آنها تئاتر مولوی‌ست.

منبع:ايلنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید