افزایش۳۰ درصدی دانش آموزان ایثارگر | اتاق خبر
کد خبر: 302667
تاریخ انتشار: 25 آذر 1394 - 19:23
مشاور وزیر آموزش و پرورش خبرداد
مشاور وزیر آموزش و پرورش گفت: اکنون ۳۷۰ هزار دانش آموز در یک هزار و ۳۴۷ مدرسه شاهد در سراسر کشور مشغول تحصیل هستند که این میزان نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد افزایش یافته است.

مشاور وزیر آموزش و پرورش گفت: اکنون ۳۷۰ هزار دانش آموز در یک هزار و ۳۴۷ مدرسه شاهد در سراسر کشور مشغول تحصیل هستند که این میزان نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد افزایش یافته است.

به گزارش اتاق خبر و به نقل از مهر، محمدحسن کفراشی ظهر چهارشنبه و در خلال همایش مدیران و معلمان ایثارگر کشور به میزبانی خانه معلم سمنان، ضمن اشاره به به جذب ۷۰درصدی دانش آموزان ایثار گر در سال جاری، بیان داشت: سامانه سجا وظیفه رصد و نظارت بر آمار دانش آموزان ایثار گر سطح کشور را بر عهده دارد و بر طبق این سامانه تعداد دانش آموزان ایثار گر مدارس کشور، در سال تحصیلی ۹۴-۹۵ به طرز چشم گیری افزایش یافته است.

وی افزود: در سال تحصیلی جاری، ۱۵هزار دانش آموز ایثار گر به مدارس کشور افزوده شده اند.

حمایت از دانش آموزان ایثارگر در دستور کار

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش همچنین با بیان اینکه هدف از تاسیس مدارس شاهد و ایثارگر، خدمت رسانی به خانواده های شاهد و ایثارگر است، گفت: مسئولان نباید وظایف خود را در برابر دانش آموزان شاهد و ایثارگر فراموش کنند.

کفراشی با تاکید بر لزوم ایجاد شرایط برای تسهیل تحصیل دانش آموزان ایثار گر، گفت: در مدارس شاهد و ایثارگر خانواده های جانباز، ایثارگر و آزاده نیز می توانند تحصیل کنند، زیرا معتقدیم تحصیل در این مدارس می تواند آرامش را به این قشر از دانش آموزان برگرداند.

وی افزود: با وجود محدودیت های اعتباری و مشکلات مدارس شاهد در کشور، توجه به  توسعه کیفی، افزایش شادابی و توانمند سازی مدارس شاهد همواره در دستور کار وزارت آموزش و پرورش بوده است همچنین ارتقای کیفیت علمی دانش آموزان مدارس شاهد در زمره اهداف اصلی وزارت اموزش و پرورش است که برای اجرای آن سه برنامه ترویجی، آموزشی و حمایتی برای این دانش آموزان در دستور کار قرار گرفته است.

کنگره شهدای دانش آموز به زودی برگزار می شود

مشاور وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه کنگره شهدای دانش آموز به زودی برگزار می شود، گفت: پیش بینی می شود این پیش کنگره در نیمه دوم اسفندماه ۹۴ با دعوت از ۳۶ هزار دانش آموز به نماد از ۳۶ هزار شهید دانش آموز برگزار شود.

کفراشی با اشاره به اهداف برگزاری این همایش، توضیح داد: این همایش با هدف اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت و همچتیت تکریم خانواده های شاهد مجموعه اموزش و پرورش و همچنین پرسنل ایثار گر و خانواده های دانش آموزان این قشر برگزار می شود.

وی ادامه داد:  این یادواره با محوریت مدارسی که بیشترین شهید را تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران طی هشت سال دفاع مقدس کرده اند، برگزار می شود.

منبع: مهر

نظرات
ADS
ADS
پربازدید