ضرر 80 میلیون دلاری تولید کنندگان میگو در سال جاری | اتاق خبر
کد خبر: 302873
تاریخ انتشار: 26 آذر 1394 - 20:44
مدیر عامل اتحادیه پرورش آبزیان اعلام کرد:
مدیر عامل اتحادیه پرورش آبزیان گفت: با شیوع بیماری لکه سفید و کاهش صادرات به بازارهای هدف تولیدکنندگان حدود70 الی 80 میلیون دلار متضرر شوند.
 اتاق خبر: مدیر عامل اتحادیه پرورش آبزیان گفت: با شیوع بیماری لکه سفید و کاهش صادرات به بازارهای هدف تولیدکنندگان حدود70 الی 80 میلیون دلار متضرر شوند.
  بنا براین گزارش، ارسلان قاسمی مدیر عامل اتحادیه تکثیر و پرورش آبزیان کشور در خصوص وضعیت تولید میگو در سال جاری اظهار داشت: امسال با توجه به شرایط فراهم شده پیش بینی شده بود که میزان تولید میگو به 20 هزار تن برسد که متأسفانه با شیوع بیماری لکه سفید در مزارع تنها 10 هزار تن میگو در کشور تولید شده است و این امر بیانگر 40 الی 50 درصدی میزان تولید نسبت به سال گذشته است.
وی افزود: در واقع تولید کنندگان با شیوع بیماری لکه سفید و کاهش صادرات به بازارهای هدف حدود 70 الی 80 میلیون دلار متضرر شوند و از طرفی بیمه محصولات کشاورزی کمتر از 30 درصد جبران خسارات تولید کنندگان را پرداخت کرده است.
قاسمی تصریح کرد: میگو یکی از کالاهای صادرات محور است که در سال بیش از 90 درصد میگو پرورشی به بازارهای هدف صادر می‌شود و گفتنی است که دولت و تولید کنندگان برای سال آینده باید برنامه ریزی دقیقی داشته باشد تا شاهد کمرنگ شدن حضور صادرکنندگان و کاهش حجم صادراتی در بازارهای هدف نباشیم.
منبع: اتاق تعاون ایران 
نظرات
ADS
ADS
پربازدید