تاکید تخت روانچی بر همکاری ایران و اسلوونی در حوزه های انرژی،معدن و کشاورزی | اتاق خبر
کد خبر: 303338
تاریخ انتشار: 29 آذر 1394 - 12:49
در اتاق بازرگانی و صنایع اسلوونی عنوان شد
معاون اروپا و آمریکای وزارت خارجه کشورمان گفت: ایران و اسلوونی می‌توانند در حوزه‌های انرژی، نفت و گاز، ساخت و ساز و حمل و نقل، معدن، کشاورزی، صنایع فولاد و داروسازی با یکدیگر همکاری کنند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از میزان،در نشست مشترک اقتصادی با حضور مجید تخت‌روانچی معاون اروپا و آمریکای وزیر امور خارجه کشورمان و تنی چند از مدیران و نمایندگان شرکت‌های تجاری و اقتصادی و بانک‌های اسلوونی، راه‌های توسعه همکاری‌های اقتصادی و تجاری بین جمهوری اسلامی ایران و اسلوونی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

 
تخت روانچی ضمن حضور در محل اتاق بازرگانی و صنایع اسلوونی و ملاقات با سامو خریبار میلیچ مدیرکل آن اتاق، در نشست مشترک اقتصادی شرکت کرد و در حضور مدیران و نمایندگان شرکت‌های اقتصادی اسلوونی، سخنرانی کرد.
 
روانچی تصریح کرد: ایران و اسلوونی می‌توانند در حوزه‌های انرژی، نفت و گاز، ساخت و ساز و حمل و نقل، معدن، کشاورزی، صنایع فولاد و داروسازی با یکدیگر همکاری کنند.
 
وی انعقاد قراردادهایی در حوزه‌های انرژی، پتروشیمی، داروسازی، صنایع فولاد، کشاورزی و صنایع خودروسازی با طرف‌های ایرانی را حائز اهمیت خواند و گفت: جمهوری اسلامی ایران در این حوزه‌ها از مشارکت، همکاری و سرمایه گذاری استقبال می‌کند و لذا فرصت‌‌های لازم جهت حضور شرکت‌های اسلوونیایی در این زمینه‌ها فراهم است.
 
روانچی در کنار افزایش صادرات و واردات بین دو کشور، بر اهمیت سرمایه‌گذاری متقابل تأکید کرد و افزود: اسلوونی فرصت‌هایی را در همکاری در حوزه فناوری نوین می‌بیند، در حالی که موقعیت ژئواستراتژیک ایران، همکاری در حوزه نفت و گاز و بهره بردن از مسیرهای حمل و نقل را به دیگر کشورهای منطقه نیز میسر می‌کند.
 
وی با اشاره به وجود برخی کشورهای ناپایدار در منطقه اطراف ایران، ثبات و پایداری مثال زدنی در کشورمان را خاطرنشان و اضافه کرد که جمهوری اسلامی ایران از حضور شرکت‌های اسلوونیایی مخصوصاً در حوزه مناطق آزاد تجاری که شرکت‌ها از مزایایی نیز برخوردارند، استقبال می‌کند.
نظرات
ADS
ADS
پربازدید