بهمن مرگبار در نیمه شب قطبی نروژ قربانی گرفت | اتاق خبر
کد خبر: 303415
تاریخ انتشار: 29 آذر 1394 - 15:42
امدادگران در جزیره ای دورافتاده و در جدال با سرمای زمستان و تاریکی شب قطبی به دنبال بازماندگان یک بهمن مرگبار هستند که موجب مرگ یک نفر شده است.

تارنمای شبکه تلویزیونی اسکای نیوز نوشت: 'امدادگران در جزیره ای دورافتاده و در جدال با سرمای زمستان و تاریکی شب قطبی به دنبال بازماندگان یک بهمن مرگبار هستند که موجب مرگ یک نفر شده است.'


به گزارش اتاق خبر و به نقل از ایرنا، اسکای نیوز افزود: بهمن خانه های مجمع الجزایر قطبی اسوالبارد را ویران کرد، خودروها را واژگون و تعدادی را زیر خروارها برف دفن کرد. یک فرد حدوداً 40 ساله کشته شد و 9 نفر نیز مجروح شدند. از میان مجروحان این حادثه، حال دو کودک و یک بزرگسال وخیم است.
امدادگرانی که در حال جست و جوی ویرانه های یخ زده بودند، باید با تاریکی و سرمای زیر صفر نیز دست و پنجه نرم می کردند. آنان توانستند دست کم یک زن را زنده از زیر برف بیرون بکشند.
تونه هرتسبرگ (Tone Hertsberg) سخنگوی دولت نروژ گفت که 10 خانه در این حادثه آسیب دیده و ده ها خانه دیگر در اقدامی پیشگیرانه تخلیه شده اند.
بهمن دیشب حدود ساعت 11 از کوه سوکرتوپن (Sukkertoppen) سرازیر شد. همان روز طوفانی که در 30 سال گذشته سابقه نداشت با سرعت افزون بر 100 کیلومتر در ساعت آن ناحیه را درنوردید.
این منطقه از ماه نوامبر (آبان) تا فوریه (بهمن)، در تاریکی شب قطبی به سر می برد و رنگ آفتاب را نمی بیند.
اسوالبارد که منطقه ای کوهستانی و یخچال های آن مشهور است، در فاصله 800 کیلومتری نروژ قرار دارد و جمعیت آن دو هزار و 600 نفر است.

منبع: ایرنا

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید