فرصت ۷۲ ساعته ساکنان الرمادی عراق برای ترک این شهر | اتاق خبر
کد خبر: 303466
تاریخ انتشار: 29 آذر 1394 - 22:33
رویترز:
هواپیماهای نظامی عراق روز یکشنبه با پخش اعلامیه های در شهر رمادی از ساکنان این شهر خواستند ظرف 72 ساعت بخش غربی شهر را که در کنترل داعش است، ترک کنند.

 

 

به گزارش اتاق خبر از خبرگزاری رویترز از بغداد، یک افسر ارتش عراق در حالی که خواست نامش ذکر نشود، پخش اعلامیه را نشانه ای از آغاز عملیات بزرگ نظامی برای باز پس گیری مرکز شهر در آینده ای نزدیک دانست.
نیروهای امنیتی عراق هفته گذشته از پیشروی در دو جبهه شهر رمادی، پاکسازی یک پایگاه مهم فرماندهی ارتش از حضور داعش و حرکت به سوی منطقه «التمیم» در حاشیه غربی شهر خبر دادند.
دستگاه های اطلاعاتی عراق تعداد تروریست های داعش در مرکز شهر رمادی را بین 250 تا 300 نفر تخمین زده اند.
در همین حال خبرگزاری آناتولی ترکیه از عراق گزارش داد که نیروهای عراقی امروز (یکشنبه) با همراهی نیروهای بسیج مردمی و عشایر، عملیات آزاد سازی منطقه «بوذیاب» در شمال شهر رمادی را آغاز کردند.
سرتیپ «جمال دیلمی» یکی از فرماندهان عملیات استان الانبار با اعلام این خبر افزود در صورت آزادسازی این منطقه از عناصر داعش، ارتش عراق به بخش وسیعی از مناطق شمال شهر رمادی که در نزدیکی مقر فرماندهی عملیات الانبار است، دست می یابد.
از سوی دیگر، «اسماعیل محلاوی» فرمانده عملیات استان الانبار گفت که تانک های ارتش امروز مواضع گروه تروریستی داعش را در شمال منطقه «العامریه» هدف قرار دهند که در جریان این حمله 6 نفر از عناصر این گروه کشته شدند.
همچنین یک فرمانده نیروهای پیشمرگ کرد در استان نینوا اعلام کرد که توپخانه نیروهای پیشمرگ به دو مقر راهبردی داعش در منطقه «نوران» و «عشیقه» در شرق موصل شلیک کردند که بر اثر آن 14 نفر از عناصر این گروه تروریستی کشته شدند.
تروریست های داعش اواخر اردیبهشت ماه شهر رمادی را به طور کامل اشغال کردند.
عناصر این گروه در روزهای اخیر با استفاده از خودروهای بمب گذاری شده از شمال غربی رمادی حمله کردند و سعی داشتند کنترل یک پل مهم در این شهر را در اختیار گیرند، اما نیروهای عراقی مانع آنها در اجرای هدفشان شدند.
داعش از رود فرات برای اعزام نیرو و انتقال تجهیزات نظامی به عناصر خود در داخل شهر بهره گرفته است.

 

منبع:ایرنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید