مخالف حضور تیم ملی فوتسال در تورنمنت چین بود | اتاق خبر
کد خبر: 303772
تاریخ انتشار: 1 دی 1394 - 10:58
ترابیان مطرح کرد:
رییس کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی ضمن تاکید بر اینکه مخالف حضور در تورنمنت چین بوده است گفت: شرط حضور صربستان حضور ایران در این مسابقات بوده است.

اتاق خبر: رییس کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی ضمن تاکید بر اینکه مخالف حضور در تورنمنت چین بوده است گفت: شرط حضور صربستان حضور ایران در این مسابقات بوده است.

بنابراین گزارش، عباس ترابیان در ابتدا درخصوص حضور ایران در تورنمنت چین گفت: با توجه به اینکه در سه، چهار سال گذشته همواره در تورنمنت چین که در سطح و کیفیت بالایی قرار داشت شرکت کرده بودیم، برای امسال هم از تیم ملی فوتسال ایران برای شرکت در این تورنمنت 4 جانبه دعوت بعمل آمد.

وی ادامه داد: کمیته فوتسال برای شرکت تیم ملی کشورمان در این تورنمنت شرطی را برای چینی ها در نظر گرفت که طی آن هزینه پروازهای تیم ملی را چینی ها باید پرداخت کنند که البته این موضوع در فوتسال دنیا مرسوم نیست، اما به هر حال با توجه به اینکه تیم نخست آسیا هستیم پیشنهاد خوبی بود. از طرفی هم چینی ها در شرایط سختی قرار داشتند بطوریکه متوجه شدم حضور تیم ملی فوتسال ایران در این تورنمنت، شرط اصلی تیم صربستان بوده است.

ترابیان افزود: از طرفی چون اعلام اسامی بازیکنان و تصمیم نهایی جهت اعزام تیم ملی کشورمان در آخرین روزهای باقیمانده صورت گرفته بود، به همین دلیل حضور تیم ملی صربستان در هاله ای از ابهام قرار گرفت و در نهایت حضور آنها منتفی شد.

رییس کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی در خصوص انگیزه تیم ملی ایران از حضور در این تورنمنت بیان کرد: کادرفنی به دنبال این بود که در این موقعیت ایجاد شده از بازیکنان جوانی که آینده تیم ملی هستند استفاده کند تا هم بازیکنان میدان بین المللی را تجربه کنند و هم کادرفنی آنها را محک بزند. البته خود من به شخصه اصلا موافق حضور ایران در این تورنمنت با چنین تیم هایی نبودم و کمیته فنی و توسعه هم هیچ نظر موافق و مخالفی در این خصوص نداشت. اما پس از شنیدن صحبت های کادرفنی مبنی بر استفاده از بازیکنان جدید و محک زدن چند بازیکن باعث شد تا نسبت به این موضوع مخالفتی نداشته باشیم.

وی در ادامه تاکید کرد: در واقع اگر تیمی مانند صربستان در این تورنمنت حضور پیدا می‌کرد بدون شک سطح کیفی تورنمنت بالاتر بود، اما تاخیری که از سوی کمیته فوتسال نسبت به اعلام حضور ما در این تورنمنت به وجود آمد، باعث عدم حضور صربستان شد. بطوری که حتی طی صحبتی که با یکی از مسئولان «ای اف سی»  داشتم متوجه شدم که این تورنمنت تا مرحله لغو شدن هم پیش رفته است.

سرپرست سابق تیم ملی ایران در ادامه افزود: در دیدار نخست به مصاف میانمار رفتیم که پیش از این، بازی این تیم را در یکی از مسابقات که به عنوان ناظر «ای اف سی» حضور داشتم از نزدیک تماشا کردم. این تیم بسیار خوب و سرعتی بازی می‌کند و مربی آن سعید خدارحمی است که در چند سالی که در این تیم حضور دارد بسیار خوب عمل کرده است. واقعا تیم‌های تایلند و ویتنام با تفاضل بیش از 4 یا 5 گل نتوانسته اند این تیم را شکست دهند و بطورکلی تیمی نیست که با تعداد گل زیادی بازی را واگذار کند. در واقع اگر این تیم را با 15 گل شکست دادیم به اعتقاد من به دلیل شرایط خوب بازیکنان بوده است نه ضعف تیم میانمار.

رییس کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی ادامه داد: تیم مکزیک هم از تیم های پرقدرت قاره آمریکا نیست اما تیم فیزیکی و سیستماتیکی است. نتیجه ما مقابل این تیم خوب و قابل قبول بوده که از نظرم کادرفنی توانسته به اهداف خود از رویارویی مقابل این تیم برسد. بازی سوم مقابل چین را نمی دانم چه اتفاقاتی افتاده که نتیجه آن سه بر سه شده است. به همین منظور پس از بازگشت تیم، اتفاقات بازی مقابل چین را در کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی مورد بررسی قرار خواهیم داد.

وی همچنین درباره برنامه های مورد نیاز تیم ملی تا پیش از اعزام به ازبکستان گفت: از نظرم تا پیش از حضور در مسابقات قهرمانی آسیا باید دو بازی بسیار سطح بالا برگزار کنیم تا با آمادگی کامل وارد این مسابقات شویم. تیم ملی ژاپن که به هیچ وجه علاقه ای به برگزاری بازی دوستانه ندارد چراکه دوست ندارد دست آنها برای تیم ها رو شود. تیم ملی ژاپن معمولا مسابقات خود را بدون بازتاب رسانه ای انجام می دهد اما اطلاعات خوبی درخصوص بازیهای آنها بدست آورده ایم.

وی تصریح کرد: تیم تایلند هم از دیگر تیم هایی است که بازی مقابل آن بسیار پربار خواهد بود. خوشبختانه بنده با ویکتور هرمانس سرمربی هلندی تیم تایلند ارتباطات نزدیکی دارم و در گذشته هم نسبت به برگزاری دیدار تدارکاتی مقابل تیم ملی کشورمان ابراز علاقه کرده بود. البته در آن مقطع به دلیل مشخص نبودن وضعیت تیم ملی فوتسال کشورمان، پاسخ دقیقی به وی ندادم اما اکنون در خصوص برنامه ریزی جهت اجرایی شدن این پیشنهاد هستیم. البته پیشنهاد خوبی هم به آنها ارائه کرده ایم که پیرو آن تیم ملی تایلند می تواند پیش از اعزام به ازبکستان به ایران بیاید و پس از برگزاری دیدار تدارکاتی مقابل تیم ملی فوتسال کشورمان، اردوی خود را در ازبکستان پیش از شروع مسابقات برگزار کند.

منبع: مهر 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید