چابهار در پسابرجام شاهد سرمایه‌گذاری‌های خارجی است | اتاق خبر
کد خبر: 303778
تاریخ انتشار: 1 دی 1394 - 08:59
وزیر راه و شهرسازی در حاشیه مراسم امضای قرارداد سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بنادر کشور در جمع خبرنگاران گفت: ما امروز ۳ هزار و ۷۷۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در بنادر ایران را با بخش خصوصی امضا کردیم.

وزیر راه و شهرسازی در حاشیه مراسم امضای قرارداد سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بنادر کشور در جمع خبرنگاران گفت: ما امروز ۳ هزار و ۷۷۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در بنادر ایران را با بخش خصوصی امضا کردیم اولین آنها، سرمایه‌گذاری در چابهار به ارزش بیش از هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان برای توسعه بندر شهید بهشتی بود که با حمایت صندوق توسعه ملی صورت می‌گیرد.

به گزارش اتاق خبر به نقل ازایسنا،  عباس آخوندی در مراسم گرامی داشت هفته حمل و نقل و تقدیر از فعالان حمل و نقل دریایی افزود: این اولین بار است که بخش خصوصی ایران در بخش زیرساخت ورود می‌کند و همچنین نخستین بار است که صندوق توسعه ملی این تسهیلات را از محل بند «واو» تبصره ۵ قانون بودجه سال ۹۴ اعطا می‌کند و سازمان بنادر و دریانوردی هم بازپرداخت آن را تضمین کرده است.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: عمده سرمایه‌گذاری‌ها در حوزه پس‌کرانه‌ها در زمینه ایجاد انبارها و بخش‌های مختلف اراضی بندری است .

آخوندی در ادامه خاطرنشان کرد: خوشبختانه بخش خصوصی تمایل خوبی به سرمایه‌گذاری در بنادر ایران اعم از بنادر شمالی و جنوبی پیدا کرده است.

وی افزود: سال گذشته این مقدار سرمایه‌گذاری ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان بود که امسال به ۳ هزار ۷۷۰ میلیارد تومان افزایش یافته است. سرمایه‌گذاری‌های دیگری هم در دست مذاکره داریم که در آینده انجام می‌شود امیدوارم با این اتفاقات شاهد توسعه اقتصاد صنایع دریایی و بندری باشیم و مطمئن باشید که می‌توانیم به تدریج اندیشه توسعه سواحل مکران که از نظر تراکم جمعیتی در حال حاضر چیزی حدود ۴.۸ نفر در هر کیلومتر مربع است را عملیاتی کنیم و شاهد عمران و آبادانی شهرهای بندری شمالی و جنوبی ایران باشیم. در دوره پسابرجام هم شاهد سرمایه‌گذاری‌های خارجی خواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: ما عمده‌ترین بحثی که در بخش افق ۱۴۰۴ داریم این است که بتوانیم فازهای ۲ و ۳ توسعه بندر شهید رجایی را تکمیل کرده و فازهای اول و دوم توسعه بندر شهید بهشتی چابهار را هم به پایان برسانیم و بندر جاسک را هم توسعه داده باشیم. همچنین شاهد توسعه بنادر خرمشهر و ماهشهر باشیم. امیدواریم با این اتفاقات و حجم سرمایه‌گذاری‌ها در بنادر بتوانیم عقب‌ماندگی‌های گذشته را جبران کنیم.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید