زنگنه پالایشگاه آبادان و اراک را هِبه کرد! | اتاق خبر
کد خبر: 303895
تاریخ انتشار: 1 دی 1394 - 12:32
وزیر نفت با اشاره به واگذاری های انجام شده در وزارت نفت گفت: دیگر چیزی در صنعت نفت ایران برای خصوصی سازی باقی نمانده جز دو پالایشگاه آبادان و اراک که هرکه می خواهد حاضریم آن را هم رایگان تقدیم کنیم.

اتاق خبر: بیژن زنگنه در اتاق بازرگانی تهران گفت: هیچ مخالفتی با ورود شرکت‌های نفتی غیردولتی به عرصه فروش نفت خام ندارم؛ اما باید از بازگشت پول نفت و مقصد آن مطمئن شویم چرا که نفت نباید روی آب سرگردان بماند.

بنا بر این گزارش به نقل از تسنیم؛ وزیر نفت افزود: یک میلیارد و 800 میلیون دلار پول به صدرا دادیم تا طبق قرارداد کار کند اما هیچ کاری تحویل ما نشده است.
وی گفت: یک فاز پارس جنوبی را یک میلیارد دلار به خارجی ها دادیم و یک فاز دیگر را 3.7 میلیارد دلار به ایرانیها دادیم و هنوز هیچ اتفاقی نیافتاده است.
وزیرنفت افزود: من به هیچ کالای خارجی که ساخت داخل داشته باید اجازه ورود نمی دهم اما به شرط آنکه رقابتی باشد و به دو برابر قیمت نباشد.
زنگنه در بخش دیگری در باره واگذاری جایگاه ها افزود: 150 جایگاه در ایران واگذار می کنیم اما نمی‌خواهیم به 150 نفر بدهیم. این روش اداره جایگاه نیست. نمی توان 4 هزار جایگاه را به 4 هزار نفر داد.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید