آمریکا ممنوعیت اولین محموله نفت خام خود را صادر می کند | اتاق خبر
کد خبر: 304387
تاریخ انتشار: 4 دی 1394 - 09:04
یکی از شرکت های نفتی آمریکایی اعلام کرد که پس از 40 سال ممنوعیت صادرات نفت در این کشور، اولین محموله نفت خام شیرین چاه های ایالت تگزاس به ظرفیت 600 هزار بشکه را به کشور سوئیس صادر خواهد کرد.

اتاق خبر: نشریه وال استریت ژورنال به نقل از شرکت نفتی «ای پی پی» آمریکا روز پنجشنبه اعلام کرد که در نخستین هفته ماه ژانویه اولین محموله صادرات نفت این کشور به ظرفیت 600 هزار بشکه را که از چاه های نفت ایالت تگزاس استخراج شده، از طریق تانکر های یک شرکت هلندی بنام «ویتول گروپ» به یکی از شرکت های تصفیه نفت زیر مجموعه شرکت مذکور در کشور سوئیس صادر خواهد کرد.
بنا بر این گزارش به نقل از ایرنا؛ «جیم تیگ» مدیر ارشد عملیاتی شرکت «ای پی پی» با صدور اطلاعیه ای ضمن اعلام این خبر نوشته است که این نخستین محموله نفت خام آمریکایی از منطقه خلیج مکزیک است که پس 40 سال به خارج از آمریکا صادر خواهد شد.
شرکت های نفتی آمریکایی در عین حال که از تصمیم اخیر کنگره این کشور مبنی بر لغو ممنوعیت صدور نفت استقبال کرده اند با توجه با کاهش شدید قیمت نفت در بازارهای جهان، با دشواری های محسوسی برای فروش تولیدات نفتی خود روبرو خواهند بود و به همین دلیل این احتمال خواهد بود که بسیاری از شرکت های نفتی آمریکایی بجای صدور محموله های کوچک نفتی ذخیره های نفتی خود را به امید بالاتر رفتن بهای نفت در انبارها نگه دارند.
آمریکا که در حال حاضر با مصرف روزانه 20 میلیون بشکه نفت فقط نزدیک به 9 میلیون و 400 هزار بشکه از نفت مورد نیاز خود را در داخل این کشور تولید می کند طبعا قادر نخواهد بود در مقام صادر کننده عمده نفت در جهان به رقابت برخیزد و به احتمال زیاد برغم برداشته شدن ممنوعیت صدور نفت در این کشور، در حد صادر کننده محموله های کوچک نفت سبک به برخی کشور ها باقی خواهد ماند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید