فردا آغاز ثبت‌نام آزمون دکترای ۹۵ | اتاق خبر
کد خبر: 304769
تاریخ انتشار: 5 دی 1394 - 15:36
مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به آغاز ثبت‌نام آزمون دکتری از روز یکشنبه ۶ دی گفت:‌کارت شرکت در آزمون از روز سه شنبه ۱۱ اسفند روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد.

اتاق خبر: حسین توکلی اظهار داشت:‌آزمون ورودی دوره دکتری (ph.D) نیمه متمرکز سال 95 به منظور پذیرش دانشجو برای دوره‌های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پردیس‌های خودگردان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی و غیر دولتی در هفت گروه آموزشی و 77 کد امتحانی شامل 20 کد امتحانی در گروه علوم انسانی، 12 کد امتحانی در گروه علوم پایه، 19 کد امتحانی در گروه فنی و مهندسی، 13 کد امتحانی در گروه کشاورزی و منابع طبیعی، 6 کد امتحانی در گروه هنر، یک کد امتحانی در گروه دامپزشکی و 6 کد امتحانی در گروه زبان برگزار می‌شود.

بنا بر این گزارش به نقل از تسنیم؛ وی با اشاره به افرادی که نمی‌توانند در این آزمون ثبت نام کنند، گفت: دانشجویان شاغل به تحصیل در مقطع دکترای تخصصی مجاز به ثبت نام و شرکت مجدد در این آزمون نیستند. همچنین پذیرفته شدگان نهایی دوره دکتری سال 94 حتی در صورت انصراف قطعی حق ثبت نام و شرکت در این آزمون را ندارند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور درباره آغاز زمان ثبت‌نام آزمون  دکترا عنوان کرد: دفترچه راهنمای ثبت‌نام و اطلاعیه سازمان سنجش درباره ضوابط و شرایط قبل از آغاز فرایند ثبت نام روی سایت سازمان به نشانی www.sanjesh.org قرار می‌گیرد. ثبت‌نام برای شرکت در این آزمون از طریق شبکه اینترنتی سازمان از فردا آغاز شده و تا سه‌شنبه 15 دی ادامه دارد.

توکلی افزود: تمام داوطلبان متقاضی ضرورت دارد در این مهلت به سایت سازمان مراجعه کرده و ضمن مطالعه دقیق دفترچه راهنما و اطلاعیه مربوطه نسبت به تکمیل فرایند ثبت نام اقدام کنند.

وی درباره پرداخت هزینه ثبت‌نام عنوان کرد: با توجه به اینکه پرداخت هزینه به صورت اینترنتی بوده داوطلبان ضرورت دارد به وسیله کارت‌های عضو شبکه بانکی شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال است با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نسبت به پرداخت 500 هزار ریال به عنوان وجه ثبت نام اقدام نمایند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور ادامه داد: با توجه به اینکه مقرر گردیده که در مراحل مختلف فرایند این آزمون خدماتی از قبیل ارسال پیام کوتاه به داوطلبان انجام شود، داوطلبانی که تمایل به استفاده از این خدمات را دارند با انتخاب گزینه مربوط و پرداخت 5000 ریال به عنوان تعرفه استفاده از پیامک می‌توانند از این خدمات استفاده کنند.

توکلی گفت: هر داوطلب با توجه به میزان علاقمندی خود می‌تواند فقط در یک کد رشته امتحانی متناسب با مدرک فارغ‌التحصیلی کارشناسی ارشد مطابق با مندرجات دفترچه راهنما ثبت‌نام و متعاقب آن در آزمون شرکت کند.کارت شرکت در آزمون از سه شنبه 11 اسفند روی سایت قرار می‌گیرد.

وی درباره زمان توزیع کارت شرکت در آزمون دکترا تصریح کرد: داوطلبان باید به تمام سوالات دروس شامل زبان خارجی عمومی، استعداد تحصیلی و آزمون دروس خاص هر رشته امتحانی پاسخ دهند. سطح سوالات آزمون دروس خاص هر یک از کد رشته‌های امتحانی حسب مورد در حد دانش و تجربیات فارغ‌التحصیلان هر رشته مطابق فهرست برنامه‌های مصوب شورای عالی برنامه‌ریزی خواهد بود.

توکلی در مورد ضرایب دروس افزود: ضرایب دروس هر یک از کد رشته‌های امتحانی عبارت از زبان خارجی با ضریب یک، استعداد تحصیلی با ضریب یک و مجموعه دروس خاص هر یک از رشته‌های امتحانی با ضریب چهار است.

وی با بیان اینکه آزمون مذکور جمعه 14 اسفند 94 در حوزه‌های امتحانی مربوط برگزار می‌شود،‌ افزود: پس از برگزاری آزمون کارنامه سنجش علمی شامل نمرات خام، تراز و نمره کل در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد که داوطلب بر اساس محتویات آن و اطلاع از رشته‌های تحصیلی مندرج در جداول دفترچه راهنما می‌تواند برای بررسی سوابق علمی، آموزشی، پژوهشی مصاحبه و یا در صورت نیاز آزمون تخصصی و پذیرش نهایی به دانشگاه‌های ذیربط مراجعه کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با تاکید بر اینکه در این کارنامه نمره کل نهایی داوطلب بر اساس ضرایب مواد آزمون درج شده است اظهار داشت: شرایط و ضوابط پذیرش و سایر مراحل آن در دفترچه راهنما درج شده است.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید