یازده بانوی کردستانی داوطلب کاندیداتوری حوزه سنندج، دیواندره و کامیاران | اتاق خبر
کد خبر: 304805
تاریخ انتشار: 6 دی 1394 - 03:19
با پایان ثبت نام کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی یازده بانو از حوزه شهرستان های سنندج، دیواندره و کامیاران ثبت نام کردند.
به گزارش اتاق خبر، روز جمعه چهارم دی ماه و در آخرین روز ثبت نام انتخابات مجلس شورای اسلامی 21 نفر با حضور در فرمانداری سنندج و ستاد انتخابات وزارت کشور برای حوزه شهرستان های سنندج، دیواندره و کامیاران ثبت نام کردند. در مجموع و با احتساب سایر روزها 91 نفر ثبت نام خود را تکمیل نموده و منتظر اعلام نتیجه صلاحیت خود می مانند. از این آمار اسامی یازده زن هم به چشم می خورد که در مقایسه با دوره های گذشته از رشد قابل توجهی برخوردار است.
اکثریت لیست بانوان ثبت نام کننده در حوزه سنندج به صورت مستقل در انتخابات حضور یافته و می توان گفت همچنان زنان کردستانی در جریانی سیاسی منسجمی حضور ندارند.
افزایش تعداد ثبت نام کنندگان این دوره با انتقادهایی از سوی برخی افراد و جریانات سیاسی داخلی مواجه بوده و آن را نوعی هشدار تلقی کرده اند.
روند بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی از روز شنبه توسط هیات های اجرایی آغاز و تا 14 دی ماه ادامه خواهد داشت. انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی همزمان با پنجمین دوره محلس خبرگان رهبری هفتم اسفندماه برگزار می شود.
نظرات
ADS
ADS
پربازدید