تشریح اهداف نخستین همایش ملی آموزش ابتدایی | اتاق خبر
کد خبر: 304988
تاریخ انتشار: 6 دی 1394 - 21:10
معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش ضمن تشریح اهداف همایش آموزش ابتدایی در بیرجند، از برگزاری دومین همایش بزرگ آموزش ابتدایی در سال ۹۶ و به میزبانی استان فارس خبر داد.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش ضمن تشریح اهداف همایش آموزش ابتدایی در بیرجند، از برگزاری دومین همایش بزرگ آموزش ابتدایی در سال ۹۶ و به میزبانی استان فارس خبر داد.

به گزارش اتاق خبر و به نقل از فارس، محمد دیمه‌ور معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اهداف و دستاوردهای همایش آموزش ابتدایی در خراسان جنوبی، اظهار داشت: همایش آموزش ابتدایی همراه با تجلیل از مقام شامخ استاد شکوهی چهره ماندگار تعلیم و تربیت کشور بود.

وی با بیان اینکه همایش آموزش ابتدایی دو هدف را دنبال می‌کرد، به نخستین موضوع آن اشاره و خاطرنشان کرد: تکریم از استاد شکوهی اولین هدف بود که به دلیل ترویج حسنه تعلیم و تربیت و همچنین نگاه‌های ارزشمندی که به حوزه تعلیم و تربیت اسلامی داشتند، صورت گرفت.

دیمه‌ور افزود: نقش دکتر شکوهی در تربیت نیروهای آموزش و پرورش از صف تا ستاد قابل تقدیر است که در مراسم تجلیل از استاد شکوهی مردم شهر خوسف در استان خراسان جنوبی با شکوه هر چه تمام حضور داشتند.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش به دومین هدف این همایش اشاره کرد و گفت: نخستین همایش بزرگ آموزش ابتدایی در خراسان جنوبی به مدت دو روز برگزار شد و مقرر شد دومین همایش آموزش ابتدایی در سال 96 و به میزبانی استان فارس برگزار شود.

وی افزود: در نخستین همایش آموزش ابتدایی، 1735 مقاله پژوهشی واصل شد و 100 مقاله برای ارائه مورد پذیرش قرار گرفت و مابقی مقالات در قالب کتاب، مجلات و پوستر دسته بندی و در محیط همایش به نمایش گذاشته شد.

دیمه‌ور با اشاره به سخنرانان و مهمانان این همایش تصریح کرد: وزیر آموزش و پرورش، خرازی وزیر اسبق امور خارجه، نوید ادهم دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش، دکتر صافی از چهر‌ه‌های شاخص تعلیم و تربیت و اساتید دانشگاه‌های کشور در این همایش حضور داشتند.

وی ادامه داد: رئیس جمهوری کشورمان نیز پیامی در خصوص همایش آموزش ابتدایی ارسال کرد که حاوی نکات ارزشمندی بود تا تقویت و بازسازی آموزش ابتدایی در کشور مورد توجه قرار گیرد و تقدیری هم در شأن دکتر شکوهی انجام شد.

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: در کنار برگزاری این همایش بزرگ، گردهمایی معاونان آموزش ابتدایی سراسر کشور نیز فردا در خراسان برگزار می‌شود.

منبع: فارس

نظرات
ADS
ADS
پربازدید