شهردار تهران: جامعیت هر جامعه به عنصر وحدت باز می گردد | اتاق خبر
کد خبر: 305134
تاریخ انتشار: 7 دی 1394 - 16:40
شهردار تهران با بیان اینکه جامعیت هر جامعه به عنصر وحدت باز می گردد، گفت: در هر مجموعه ای که عنصر وحدت در آن به چشم نخورد آن جامعه ای پویا و با نشاط نخواهد بود.

اتاق خبر: شهردار تهران با بیان اینکه جامعیت هر جامعه به عنصر وحدت باز می گردد، گفت: در هر مجموعه ای که عنصر وحدت در آن به چشم نخورد آن جامعه ای پویا و با نشاط نخواهد بود.

بنابراین گزارش محمدباقر قالیباف در همایش تجلیل از خبرنگاران ورزشی که در مرکز همایش های رایزن تهران برگزار شد، به موضوع یکپارچگی و هفته وحدت اشاره کرد و افزود: ما همیشه در کلام حضرت امام (ره) در قبل و بعد از انقلاب به موضوع وحدت بر می خوریم و با مراجعه به فرمایشات ایشان به اهمیت وحدت در زوایای مختلف پی می بریم.
وی با بیان اینکه هم افزایی، انسجام و پیشرفت هر جامعه در گرو وحدت است، خاطرنشان کرد: هر جامعه ای که عنصر وحدت در آن وجود نداشته باشد آن جامعه، جامعه ای پویا و با نشاط نخواهد شد و به نظر من وحدت عنصری اصلی و کلیدی برای آمادگی مردم در برابر تهدیدات داخلی و خارجی است.
شهردار تهران اضافه کرد: دشمنان وقتی جامعه را به سمت فروپاشی می برند، آن چرا که مورد هدف خود قرار می دهند بحث وحدت جامعه است که هر زمان آسیبی را دیده ایم در این موضوع (وحدت) بوده است.
قالیباف خاطرنشان کرد: به واقع دشمنان در جامعه وهابیت و سلفی گری درصدد از بین بردن وحدت در جوامع اسلامی هستند که در این خصوص جامعه مسلمانان جهان را به سمت زوایای مختلف سوق دهند.
وی ادامه داد: نفوذ مهمترین خطر در انسجام وحدت جامعه است.
شهردار تهران تصریح کرد: در نظام اسلامی آن چیزی که در محور وحدت برای ما روشن است توجه به ولایت فقیه است که امام خمینی (ره) فرمودند اگر می خواهید به کشورتان آسیبی نرسد پشتیبان ولایت فقیه باشید.
قالیباف همچنین درخصوص توجه به جامعه ورزش به عنصر ورزش، تهذیب و تحصیل اشاره کرد و گفت: هر جامعه ای که این سه عنصر را در دستور کار خود قرار دهد پویا، بانشاط و مقاوم خواهد شد.
شهردار تهران ادامه داد: توجه به ورزش و فرهنگ پهلوانی جامعه را با نشاط می کند چرا که در شورای شهر دوم، سوم، چهارم و شهرداری تهران حضور ورزشکاران در این مجموعه توانسته تحول جدی در امر ورزش در شهر تهران ایجاد کند.
بنابراین گزارش در این همایش «علی پروین» پیشکسوت و مربی اسبق تیم ملی و باشگاه پرسپولیس، سردار «کاظمینی» فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ و اعضای شورای اسلامی شهر تهران حضور داشتند که در پایان خبرنگاران فعال ورزشی شهر تهران مورد تجلیل قرار گرفتند.

منبع: ایرنا 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید