امیرعبداللهیان: ریاض متهم اصلی رشد تروریسم و افراط گرایی در منطقه است | اتاق خبر
کد خبر: 306067
تاریخ انتشار: 13 دی 1394 - 02:30
احضار سرپرست سفارت عربستان در تهران به وزارت خارجه
معاون وزیر خارجه کشورمان ریاض را متهم اصلی رشد تروریسم و افراط گرایی در منطقه برشمرد و گفت: عربستان با فرافکنی و اعدام شیخ نمر نمی‌تواند خود را از سیاست‌های غلطی که اتخاذ کرده و باعث ناامنی بیشتر منطقه شده، تبرئه کند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس، در پی اجرای ناعادلانه حکم اعدام روحانی عالیقدر جهان اسلام آیت‌الله شهید شیخ باقر النمر معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه، اسحاق العرینی سرپرست سفارت عربستان سعودی در تهران را احضار و به عربستان نسبت به این رفتار غیرانسانی و غیرمسئولانه و تبعات آن شدیدا اعتراض و هشدار داد.

امیرعبداللهیان در این دیدار اظهار داشت: هنوز عربستان سعودی به مسئولیت خود در قبال فاجعه منا که منجر به کشته شدن هزاران تن از زائرین بیت الله الحرام شد، عمل نکرده است که متاسفانه شاهد اعدام رهبر برجسته دینی جهان اسلام و بی حرمتی سعودی به جامعه اسلامی و تحریک عواطف مسلمین و آتش افروزی جدیدی در منطقه هستیم.

معاون وزیر خارجه با انتقاد جدی از حمایت‌های آشکار و پنهان عربستان سعودی از تروریسم و افراط گرایی در منطقه افزود: ریاض متهم اصلی رشد تروریسم و افراط گرایی در منطقه است و با فرافکنی و اعدام عالم برجسته دینی شهید شیخ نمر، در قالب مبارزه با تروریسم، نمی‌تواند خود را از سیاست‌های غلطی که اتخاذ نموده و باعث ناامنی بیشتر منطقه شده است، تبرئه کند.

وی با انتقاد از خطاهای راهبردی عربستان سعودی، نسبت به رعایت حقوق بشر، نقض سیستماتیک حقوق شیعیان و اقلیت‌ها، شهید شیخ نمر را عالم برجسته‌ای متعلق به جهان اسلام و نه یک کشور خواند.

امیرعبداللهیان افزود: هیچ یک از اتهاماتی که در بیانیه وزارت کشور عربستان سعودی آمده است متوجه شیخ نمر نمی‌باشد.

در این احضار سرپرست عربستان سعودی اظهار داشت: مراتب را به مقامات کشورش منعکس خواهد کرد.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید