خودرو محبوب فولکس قورباغه‌ای هفتاد ساله شد | اتاق خبر
کد خبر: 306369
تاریخ انتشار: 14 دی 1394 - 06:26
این‌ روزها خودروهای شیک و پر سرعت آنقدر چشم هوادارانِ این صنعت را گرفته که دیگر یادی از وسیله‌های نقلیه قدیمی و دوست داشتنی نمی‌شود؛ فولکس قورباغه‌ای خودرویی است که سالیان سال همراه راننده و سرنشینان بوده و امسال هفتاد سالگی خود را جشن می‌گیرد.

اتاق خبر - هفتاد سال پیش در چنین روزی دقیقاً بعد از جشن کریسمس و اتمام جنگ‌جهانی دوم بود که خط تولید اولین فولکس‌واگن قورباغه‌ای در وُلفز‌بِرگ (Wolfsburg) آلمان راه‌اندازی شد. شاید برای شما جالب باشد اما کارشناسان فولکس‌واگن قورباغه‌ای را نقطه آغازی برای صنعت خودور سازی آلمان بعد از جنگ‌جهانی به شمار می‌آورند.

فولکس‌واگن قورباغه‌ای که ما می‌شناسیم در واقع نسل تکمیل شده خودرو KdF-Wagen است که در زمان جنگ‌جهانی توسط آلمان‌ها ساخته شده بود. در سال ۱۳۱۷ خط تولید این خودرو در آلمان راه‌اندازی شد اما خودروهای نظامی جای تولید خودورهای شهری را گرفت، در حین جنگ جهانی نیز متحدین کارخانه مذکور را پس از بمباران با خاک یکسان کردند. پس از به زانو در آمدن آلمان، مراحل ساخت مجدد کارخانه فولکس‌واگن توسط انگلیسی‌ها انجام شد.

VW-Beetle-01

این خودرو از آن زمان تاکنون به کشورهای مختلف صادر شده و جالب است بدانید تا اوایل قرن میلادی فعلی نیز تولید می‌شد، آخرین فولکس‌واگن‌های قورباغه‌ای ساخته شده به مکزیک حدود ۱۳ سال پیش در سال ۱۳۸۱ به مکزیک صادر شد. ناگفته نماند که نسل جدید فولکس‌واگن قورباغه‌ای همچنان تولید می‌شود اما ظاهر آن با آنچه به از این خودرو سراغ داریم تفاوت دارد.

به هر ترتیب همان‌گونه که اشاره شد فولکس‌واگن قورباغه‌ای پیشینه‌ای دراز مدت دارد و به دلیل صادرات به سایر کشورها از محبوبیت خاصی برخوردار است، به همین منظور کارخانه تولید این خودرو افسانه‌ای در حال حاضر به مکانی برای بازدید توریست‌ها تبدیل شده است.

منبع: فارنت

نظرات
ADS
ADS
پربازدید