آخرین وضعیت کاندیداهای مجلس شورای اسلامی | اتاق خبر
کد خبر: 306660
تاریخ انتشار: 15 دی 1394 - 14:16
52 روز تا انتخابات؛
امسال 12 هزار و 123 نفر در سراسر کشور برای کاندیداتوری انتخابات دوره دهم مجلس شورای اسلامی ثبت نام کردند که برخی از ایشان بر اساس قانون از سوی فرمانداران و بخشداران مراکز حوزه‌های انتخابیه نسبت به ردصلاحیت خود از سوی هیات اجرایی انتخابات مطلع شده‌اند.

به گزارش اتاق خبر فرایند استعلام مراجع چهارگانه که شامل اداره اطلاعات، دادگستری، نیروی انتظامی و اداره ثبت احوال است، ۱۰ روز به طول انجامید و پس از آن هیأت‌های اجرایی هفت روز فرصت رسیدگی به جواب ها و ارجاع تصمیمات خود به هیأت نظارت را دارند.

 

داوطلبانی که صلاحیت شان در هیات‌های اجرایی احراز نشده چهار روز مهلت دارند تا شکایات خود را به هیات نظارت استان تحویل داده و پس از آن هیات نظارت استان با همکاری هیات نظارت مرکزی به شکایات این دواطلبان رسیدگی خواهد کرد.

 

 

***

 

در بین برخی از رد صلاحیت شدگان از سوی هیات‌های اجرایی اسامی افرادی از جمله حمیدرضا رسایی و .... به چشم می‌خورد.

 

 

***

 

 

آمار تایید صلاحیت در حوزه‌های مختلف کشورمان نیز به این شرح است:

 

- 140 نفر از کاندیداهای مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه قم طبق مستندات و استعلام از مراجع 4گانه تائید صلاحیت شدند.

 

- ۳۴ نفر از افراد ثبت نام کننده برای انتخابات مجلس دوره دهم ازحوزه بویراحمد و دنا بعد از استعلام از مراجع چهارگانه تأیید صلاحیت شدند.

 

- 116 نفر درشهرستان کرمانشاه داوطلب انتخابات مجلس شورای اسلامی شده بودند که دو نفر از آن ها انصراف داده و صلاحیت 13 نفر نیز در هیات های اجرایی احراز نشد.

 

- فرماندار شهرستان کهگیلویه از تایید صلاحیت 50داوطلب انتخابات مجلس دهم در این حوزه انتخابیه خبر داد.

 

- از مجموع 854 داوطلب ثبت نامی در 12 مرکز حوزه انتخابیه خراسان رضوی فقط صلاحیت 31 نفر در بررسی های هیاتهای اجرایی تایید نشد.

 

- 295 نفر در استان کرمانشاه برای انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام کرده بودند که پس از پایان بررسی صلاحیت‌ها در هیات‌های اجرایی شهرستان‌های استان 238 نفر تایید صلاحیت شدند و صلاحیت 48 نفر نیز احراز نشد. همچنین تاکنون 9 داوطلب انصراف داده‌اند.

 

- طی روز گذشته جلسه هیات اجرایی انتخابات درشهرستان بجنورد تشکیل شده و صلاحیت 59 کاندیدای انتخابات مجلس شورای اسلامی تائید شده است. دو کاندیدای انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز رد صلاحیت شده‌اند.

 

- در دوره دهم 305 کاندیدا ازمازندران برای انتخابات نام‌نویسی کردند که از این تعداد 11 نفر انصراف دادند و 45 نفر رد صلاحیت شدند.

 

منبع:ایسنا

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید