پایین کشیده شدن تصاویر چاوز و بولیوار از دیوارهای مجلس ونزوئلا | اتاق خبر
کد خبر: 307400
تاریخ انتشار: 19 دی 1394 - 01:06
رییس جدید کنگره ونزوئلا که از اپوزیسیون دولت است، با اعلام حکمی دستور داد تا تصاویر هوگو چاوز، رهبر فقید این کشور و سیمون بولیوار، انقلابی آمریکای لاتین از دیوار پارلمان پایین آورده شود.

اتاق خبر- رییس جدید کنگره ونزوئلا که از اپوزیسیون دولت است، با اعلام حکمی دستور داد تا تصاویر هوگو چاوز، رهبر فقید این کشور و سیمون بولیوار، انقلابی آمریکای لاتین از دیوار پارلمان پایین آورده شود.

بنابراین گزارش خورخه رودریگز، شهردار کاراکاس، پایتخت ونزوئلا در اعتراض به این اقدام از سوی رییس جدید کنگره این کشور روز پنجشنبه دستور برگزاری راهپیمایی گسترده‌ای را در این شهر داد.

حامیان چاوز نیز بابت اقدام رییس جدید پارلمان که از مخالفان دولت است در پایین آوردن تصاویر چاوز و بولیوار از دیوار کنگره، به شدت خشمگین شدند.

انری راموس، رییس جدید کنگره ونزوئلا در پیامی ویدئویی در نخستین روز کاری‌اش گفت: دیگر نمی‌خواهم تصویر چاوز را ببینم. تمامی آنها را به میرافلورس – اشاره به کاخ ریاست جمهوری- ببرید.

از زمان انتشار این فیلم ویدئویی، راموس از تصمیم خود دفاع کرده و گفته که کنگره ونزوئلا نباید مملوء از این تصاویر باشد که نمادهای سیاسی محسوب می‌شوند.

در تظاهرات روز پنجشنبه، حامیان چاوز روبه‌روی مجمع ملی در پلازا بولیوار تجمع کرده و صدها تن از حامیان دولت نیکلاس مادورو، رییس جمهوری ونزوئلا نیز با لباس‌های سرخ رنگ به حمایت از چاوز و جانشین وی پرداختند.

مجلس جدید ونزوئلا در روزهای گذشته با اکثریت ائتلاف مخالفان دولت کار خود را آغاز کرد.

منبع: ایسنا 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید