میلیون‌ها کودک یمنی قربانی جنگ هستند | اتاق خبر
کد خبر: 308998
تاریخ انتشار: 23 دی 1394 - 23:01
سازمان یونیسف اعلام کرد که میلیون‌ها کودک یمنی از انواع مختلف محرومیت، بیماری و خشونت در سایه حملات رنج می‌برند.

اتاق خبر- سازمان یونیسف اعلام کرد که میلیون‌ها کودک یمنی از انواع مختلف محرومیت، بیماری و خشونت در سایه حملات رنج می‌برند.

بنابراین گزارش جولیان هارنس، نماینده یونیسف در یمن اعلام کرد: بمباران مداوم و درگیری‌های ادامه دار خیابانی باعث شده است که کودکان و خانواده‌هایشان در معرض خطرات خشونت و بیماری و محرومیت قرار بگیرند.

وی افزود: اندازه گیری تاثیر مستقیم درگیری‌ها بر کودکان دشوار است. چرا که آمارهای صادره از سازمان ملل حکایت از این دارد که 747 کودک کشته شدند و این در حالی است که 1108 کودک دیگر از مارس گذشته زخمی شده‌اند و 724 کودک مجبور شده‌اند که به نحوی به اقدامات مسلحانه بپیوندند و این تنها بخشی از فاجعه است و این امر به نوبه خود شوک‌آور است.

وی تصریح کرد: آثار خشونت به ابعاد گسترده‌تری برای غیرنظامیان بی گناه کشیده شده است و کودکان دست کم نیمی از آوارگانی را تشکیل می‌دهند که تعداد آنها به 3/2 میلیون تن می‌رسد و همچنین نیمی از 19 میلیون تن هستند که به صورت روزانه برای به دست آوردن سهمیه‌هایشان از آب می‌جنگند.

طبق گفته این سازمان بین المللی، خطر سوء تغذیه شدید و التهاب‌های دستگاه تنفسی حدود 3/1 میلیون کودک زیر پنج سال را تهدید می‌کند و دست کم یک میلیون کودک نمی‌تواند به مدرسه بروند.

یونیسف اعلام کرد که خدمات عمومی همچون خدمات درمانی، آب و فاضلاب آسیب دیده است و قادر به برآورده کردن نیازهای روزافزون ساکنان نیست و تعداد کمی از کودکان که تعداد آنها به به 4/7 میلیون کودک می‌رسد، که نیازمند حمایت از جمله حمایت روحی برای کمک به آنها در تعامل با آثار خشونت‌ها هستند.

منبع: ایسنا 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید