تفنگداران آمریکایی چاره ای جز تسلیم نداشتند | اتاق خبر
کد خبر: 309028
تاریخ انتشار: 24 دی 1394 - 08:46
محسن رضایی در گفتگوی ویژه خبری:
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام توقیف شناورهای آمریکایی پس از تجاوز به آبهای ایران را موجب به حاشیه رفتن جوسازی های عربستان علیه ایران دانست.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام توقیف شناورهای آمریکایی پس از تجاوز به آبهای ایران را موجب به حاشیه رفتن جوسازی های عربستان علیه ایران دانست.

به گزارش اتاق خبر و به نقل از مهر، محسن رضایی دبیرمجمع تشخیص مصلحت نظام در برنامه گفتگوی ویژه به تشریح ابعاد توقیف دو شناور آمریکایی در آبهای سرزمینی ایران در خلیج فارس پرداخت. وی با اشاره به دستگیری تفنگداران آمریکایی در خلیج فارس گفت: این حادثه بسیار خطرناک بود و کافی بود تنها یک تیراندازی صورت بگیرد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: شاهد بودیم یک ارتش ابر قدرت اینطور آرام در دستان پاسداران ما قرار می گیرند و این حادثه خیلی از حاشیه های روزهای اخیر عربستان را به حاشیه برد.

رضایی با تاکید بر اینکه پاسداران ما به درستی از تاکتیک خود استفاده کردند گفت: تفنگداران آمریکایی وقتی به خود آمدند که دیدند چاره ای جز تسلیم شدن ندارند. وی اقدام یکی از خلبانان آمریکایی را

تحریک آمیز خواند و افزود: آقای ظریف در این باره باید با طرف مقابل صجبت کرده و هشدار بدهد که این کار خطرناک است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اقدام شناورهای آمریکایی را تجاوز ندانست و ادامه داد: آنها قبل از رسیدن به جزیره فارسی اخطار گرفتند و تغییر مسیر دادند.

رضایی با تاکید بر اینکه معمولا ارتش ها گزارش درستی به کشورشان نمی دهند افزود: آقای ظریف باید از مانور هوایی آمریکا به آنها گزارش بدهد، زیرا آنها باید قواعد بین المللی را رعایت کنند. ناوهای آنها آرایش گرفته بودند.

وی خاطرنشان کرد: عکس هایی که از نظامیان آمریکا منتشر شده نشان می دهد که حتی آنها تبلیغات دروغین آمریکا را که ایرانی ها و پاسداران تروریست هستند را باور نکرده اند زیرا در این صورت آنقدر راحت دراز نمی کشیدند. ایران در این حادثه از یک طرف اقتدار خود و از طرف دیگر ادب و اخلاق خود را نشان داد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به دو پیام اقدام نیروی دریایی سپاه گفت: یک پیام برای کشورهای منطقه خواهد بود و آن اینکه ایران توانسته است بزرگترین ارتشی های دنیا را بگیرد و با قدرت آزاد کند؛ بنابراین عربستان به خود ننازد که مردم یمن را می کشد، مردمی که هیچ سلاحی ندارند.

منبع: مهر

نظرات
ADS
ADS
پربازدید