مالیات حقوق بخش دولتی و خصوصی یکسان می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 309385
تاریخ انتشار: 26 دی 1394 - 18:35
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور از دائمی شدن قانون یکسان‌سازی مالیات حقوق بخش دولتی و غیردولتی (خصوصی) در اصلاحیه قانون مالیات‌های مستقیم خبرداد.

اتاق خبر: سید کامل تقوی نژاد با اشاره به اینکه نرخ مالیات بر حقوق بخش دولتی و غیردولتی (خصوصی) با هدف رفع تبعیض و اجرای عدالت مالیاتی یکسان شده است، گفت: یکسان‌سازی نرخ مالیات بر حقوق در بودجه سال‌های 1393 و 1394 صورت گرفت و در اصلاحیه قانون مالیات‌های مستقیم نیز لحاظ شده‌است.

بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا؛ وی افزود: با تصویب و ابلاغ اصلاحیه قانون مالیات‌های مستقیم بحث یکسان‌سازی مالیات حقوق کارمندان دولتی و غیردولتی (خصوصی) به صورت دائمی از سال آینده لازم‌الاجرا خواهدبود.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور، اظهار کرد: سقف معافیت مالیات بر حقوق در بودجه هر سال مشخص می‌شود و مازاد بر آن (معافیت سالیانه) تا هفت برابر مشمول مالیات سالانه به نرخ 10درصد و نسبت به مازاد آن به نرخ20درصد است.

وی ادامه‌داد: پرداخت‌هایی که کارفرمایان به اشخاص حقیقی غیر از کارکنان خود که مشمول پرداخت کسورات بازنشستگی یا بیمه نمی‌باشند و با عنوان حق‌المشاوره، حق حضور در جلسات، حق‌التدریس، حق‌التحقیق و حق پژوهش، پرداخت می‌کنند؛ این نوع پرداخت‌ها بدون کسر معافیت حقوق با نرخ 10درصد مشمول مالیات مقطوع می‌شود.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید