نخستین دوره فستیوال بین‌المللی موسیقی معاصر تهران فراخوان داد | اتاق خبر
کد خبر: 309859
تاریخ انتشار: 28 دی 1394 - 06:43
فراخوان نخستین نخستین دوره فستیوال بین المللی موسیقی معاصر تهران با هدف پرداختن به موسیقی معاصر، معرفی آثار و آهنگسازان جوان ایرانی و بین المللی و معرفی آثار شاخص قرن ۲۰ و ۲۱ منتشر شد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر، نخستین فستیوال بین المللی موسیقی معاصر تهران با حمایت دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، موزه هنرهای معاصر تهران، بنیاد رودکی، خانه هنرمندان ایران، موسسه توسعه هنرهای معاصر، مرکز موسیقی نوین اسپکترو، موسسه فرهنگی و هنری افرا کلک آسمان و بنیاد لاجوردی به عنوان یک رویداد هنری مستقل از تاریخ ۴ الی ۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ در موزه هنرهای معاصر تهران بنیاد رودکی و خانه هنرمندان ایران برگزار می شود.

ستاد برگزاری این فستیوال طی فراخوانی از هنرمندان، گروه های موسیقی، انجمن ها و علاقه مندان فعال ایرانی و بین المللی در حوزه موسیقی معاصر، دعوت کرده است تا در این رویداد هنری شرکت کنند.

این دوره از فستیوال در سه شاخه اجرای صحنه ای، بداهه نوازی و ارایه مقالات و نشست های پژوهشی برگزار می شود. در بخش اجرای صحنه ای در دو زیر شاخه ایران و بین الملل به اجرای آثار آهنگسازان ایرانی و خارجی (قرن بیستم و بیست و یکم) اختصاص خواهد داشت. اجراهای صحنه ای می تواند به شکل اجراهای تکنوازی، دو نوازی، آنسامبل، ارکسترال و کرال باشد.

در بخش بداهه نوازی نخستین دوره فستیوال موسیقی معاصر تهران با هدف تعامل فرهنگی و هنری میان علاقمندان به خلق آثار بداهه در محل موزه هنرهای معاصر تهران برگزار خواهد شد.

کلیه نوازندگان و خوانندگان سبک های ایرانی و کلاسیک می توانند در این بخش شرکت کنند.

در بخش ارایه مقالات و نشست های پژوهشی با توجه به رویکرد مشخص فستیوال در جهت پرداختن به موسیقی معاصر این بخش با ارایه مقالات پژوهشی و نظری در حاشیه برگزاری اجراهای صحنه ای و با هدف رشد دانش و فرهنگ عمومی نسبت به گرایشات نوین موسیقی، تحلیل و بررسی تاریخ موسیقی معاصر، معرفی، تحلیل و بررسی آثار آهنگسازان ایرانی و بین الملل، آسیب شناسی و نقد هنری اختصاص خواهد داشت.

نخستین دوره فستیوال موسیقی معاصر تهران بصورت غیر رقابتی و از طریق دعوت از گروه های فعال ایرانی و بین المللی در حوزه موسیقی معاصر برگزار خواهد شد.

مهلت ارسال مدارک و فرم درخواست شرکت در فستیوال تا پایان وقت اداری روز ۲۰ بهمن ماه ۱۳۹۴ است.

علاقمندان برای شرکت در این  فستیوال می توانند به آدرس اینترنتی www.tehrancmf.com مراجعه کنند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید