آغاز نشست سنتی بودجه در پساتحریم | اتاق خبر
کد خبر: 309998
تاریخ انتشار: 28 دی 1394 - 10:44
نشست تبیین لایحه بودجه 1395 و همچنین لایحه برنامه ششم توسعه آغاز شد.


اتاق خبر:  امروز - دوشنبه – به روال سنتی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی یک روز بعد از تقدیم لایحه بودجه به مجلس نشست تبیین آن با حضور رئیس سازمان و همچنین برخی از معاونان و مشاوران وی برگزار می‌شود.

بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا؛ با این تفاوت که امسال این سنت در پساتحریم برگزار شده و نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی به‌طور حتم در کنار تبیین بخش‌هایی از لوایح برنامه و بودجه مباحثی در رابطه با شرایط این دو لایحه و همچنین فضای اقتصادی در فضای بعد از لغو تحریم‌ها مطرح خواهد کرد.

این در حالی است که روز گذشته – یکشنبه – رئیس جمهور لوایح برنامه و بودجه - را هر چند با تاخیر بیش از 40 روزه از زمان قانونی به مجلس تقدیم کرده بود. البته دلیل این تاخیر نیز انتظار برای اجرای برجام بود با توجه به این‌که این دو لایحه بر اساس شرایط پساتحریم تدوین شده است.

دولت در لایحه بودجه سال آینده منابع کلی بودجه کشور را حدود 952 هزار میلیارد تومان پیشنهاد کرده که از این رقم بیش از 300 هزار میلیارد تومان به بودجه عمومی تعلق دارد. از بودجه عمومی نزدیک به 270 هزار میلیارد تومان به منابع عمومی و به عبارتی بودجه سالانه دولت تعلق دارد که 197 هزار میلیارد آن متعلق به هزینه‌های جاری است و حدود 60 هزار میلیارد به بودجه‌های عمرانی اختصاص یافته است.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید