طرح شهاب به صورت پایلوت در شهریار اجرایی می شود | اتاق خبر
کد خبر: 310161
تاریخ انتشار: 29 دی 1394 - 02:38
رییس آموزش و پرورش شهریار گفت: شهاب از طرح های تعریف شده است که بصورت پایلوت در شهرستان شهریار اجرایی می شود.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر، عصر دوشنبه علی ذبیحی در جمع خبرنگاران اظهار داشت:شهرستان شهریار یکی از پرجمعیت ترین مناطق آموزشی کشور به شمار می رود و کثرت قابل توجه دانش آموزان در حال تحصیل در این منطقه، ظرفیت ویژه ای است که با برنامه ریزی اصولی و مدون می توان به موفقیت های برجسته ای در این خطه و حتی کشور نائل شد.

رئیس آموزش و پرورش شهریار  افزود: تلاش می شود با اجرای طرح هایی سازنده، زمینه مناسب تری برای حصول موفقیت های علمی، آموزشی و پرورشی در شهرستان شهریار فراهم شود.

ذبیحی گفت:جابر از نمونه طرح های های تعیین شده ای است که در چارچوب آن، امکان خلاقیت سنجی و استعدادسنجی دانش آموزان در بخش های ادبی، علمی، اختراعات و...به نحو مطلوبی مهیا می شود.

رئیس آموزش و پرورش شهریار عنوان کرد:شناسایی و هدایت دانش آموزان بر اساس توانمندی هایی که از آن برخوردار هستند از دستورکارهای جدی مجموعه آموزشی و پرورشی شهریار به شمار می رود که در قالب طرح جابر پیگیری و عملیاتی می شود.

وی افزود: شهاب نیز از دیگر طرح های تعریف شده است که بصورت پایلوت در شهرستان شهریار اجرایی می شود و در حال حاضر دانش آموزان مقطع پنجم ابتدایی در قالب این طرح، استعداد و هوش سنجی می شوند.

ذبیحی گفت:طبق برآوردهای علمی، هوش انسان به دسته بندی های متعددی اعم از هوش منطقی و استنتاجی، هوش هیجانی، روانی و حرکتی تقسیم بندی می شود.

رئیس آموزش و پرورش شهریار یادآور شد:موارد فوق در قالب طرح شهاب شناسایی و دانش آموزان متناسب با استعداد هایشان هدایت تحصیلی می شوند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید