تحریم ها علیه ایران بی اثر بودند | اتاق خبر
کد خبر: 310694
تاریخ انتشار: 30 دی 1394 - 17:00
مخاطبان یورونیوز:
یک نظرسنجی انجام شده از سوی شبکه تلویزیونی یورونیوز نشان داد که مخاطبان این شبکه، اعمال تحریم ها علیه ایران را بی اثر دانستند.

به گزارش اتاق خبر،یورونیوز درپی برداشته شدن تحریم های بین المللی غرب علیه ایران در یک نظرسنجی از مخاطبان خود خواست نظر خود را در مورد ' موثر بودن تحریم ها علیه ایران' اعلام کنند که بر اساس نتایج بدست آمده، 60 درصد مخاطبان پاسخ منفی داده و اعمال تحریم ها علیه ایران را بی اثر دانستند.
از سوی دیگر، تنها 32 درصد موافق تحریم ها بوده و هشت درصد دیگر نیز نظری نداشتند.
به گزارش ایرنا؛ دیوار تحریم های ضدایرانی سرانجام پس از تایید آژانس بین المللی انرژی اتمی و اجرایی شدن برجام، شنبه شب 26 دی ماه (16 ژانویه) فرو ریخت و به اعتراف بسیاری از مقامات ارشد کشورها و رسانه ها، جامعه جهانی با پذیرش حقوق ملت و دیپلماسی ایران، توافق تهران و گروه 1+5 را به عنوان یک دستاورد تاریخی ثبت کرد.
پس از اعلام آژانس بین المللی انرژی اتمی مبنی برصلح آمیزبودن فعالیت های هسته ای ایران و صدور بیانیه مشترک از سوی «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران و «فدریکو موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، تحریم های بین المللی علیه ایران لغو شد.
در این بیانیه مشترک آمده بود که امروز (شنبه 26 دی ماه) ما به روز اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) رسیدیم و تحریم های سازمان ملل مربوط به برنامه هسته ای ایران برداشته شد و قطعنامه 2231 شورای امنیت برجام را مورد تائید قرار داد. از این پس پیمان منع گسترش سلاح هسته ای (ان پی تی) تنها چارچوب حقوقی مربوط به فعالیت های هسته ای ایران خواهد بود.
کشورهای جهان از لغو تحریم های ظالمانه علیه ایران استقبال کردند و «بان کی مون» دبیرکل سازمان ملل با صدور بیانیه ای، از طرف های درگیر در خاورمیانه خواست تا شیوه ایران و کشورهای 1+5 را برای امن تر کردن جهان و برقراری صلح، الگوی حل و فصل درگیری های خود قرار دهند

 

منبع:ایرنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید