برای پیگیری تعیین صلاحیت‌ها شخصا خدمت رهبری رسیدم | اتاق خبر
کد خبر: 310799
تاریخ انتشار: 1 بهمن 1394 - 12:40
رحمانی فضلی:
ایرنا نوشت: وزیر کشور در خصوص پیگیری تعیین صلاحیت‌ها گفت: شخصا خدمت رهبری رسیدم و گزارش دادم، تلاش ما این است که حق کسی مبتنی بر قانون ضایع نشود.

اتاق خبر - عبدالرضا رحمانی فضلی در خصوص پیگیری صلاحیت داوطلبان در انتخابات مجلس شودای اسلامی در دومین همایش استانداران و فرمانداران سراسر کشور گفت: بیش از 20 ملاقات داشتم و دیروز نیز شخصا خدمت رهبری رسیدم و گزارش دادم و با ایشان مشورت کردیم و تلاش ما این است که حق کسی مبتنی بر قانون ضایع نشود.

وی افزود: ما در مقطع مهمی از سیاست داخلی یعنی انتخابات قرار داریم که در این مقطع، ارزش صد چندان پیدا کرده است؛ در شرایطی که موضوعات منطقه ای حاد داریم و از طرفی نیز توفیقاتی که ما در مذاکرات هسته ای به همت دکتر روحانی داشتیم و با تدبیر و همت تحت رهنمودهای رهبری بدست آوردیم.

وزیر کشور گفت: امیدواریم با فراهم شدن بسترهای قانونی انتخاباتی آزاد، سالم باشکوه داشته باشیم.رکورد نام نویسی برای انتخابات نشان دهنده امید مردم به نطام، حکومت و دولت است.

رحمانی فضلی اضافه کرد: از طرف دیگر توفیق کشور در مذاکرات را داشتیم با همتی که رئیس جمهوری با تدبیر و دقت و استفاده از تجربه عظیم در این شرایط داشتند و گروه مذاکره کننده زیر نظر رهبری و حمایت ایشان شکل گرفته و جامعه در شرایط بسیار امیدوار، بانشاط و باانگیزه قرار دارد و باید در این مقطع از تاریخ انقلاب که شر بزرگی را از کشور راندیم قدردان این توفیق الهی باشیم. باید شکرگزار باشیم و بتوانیم شرایط مطلوب و مناسبی را برای انقلاب رقم بزنیم.

وی با بیان اینکه نزدیک ترین حادثه در سیاست داخلی که می تواند تعیین کننده باشد موضوع انتخابات است، گفت: امید است با فراهم شدن بستر رقابت سالم، آزاد و قانونی انتخابات باشکوهی داشته باشیم و یکبار دیگر اقتدار داخلی خود را مبتنی بر وحدت، انسجام ، قانونگرایی و امید به آینده دولت به نظام به اثبات برسانیم.

وزیر کشور گفت: کارها قرین به توفیق در سیاست داخلی برای دولت بوده و با تمام نهادهای مرتبط با انتخابات به ویژه شورای نگهبان هماهنگی لازم را داشتیم و در ثبت نام، رکورد بالایی را ثبت کردیم که نشان دهنده انگیزه، علاقه و امید مردم به نظام و کشور و آینده آن است.

رحمانی فضلی با بیان اینکه اعتمادسازی خوبی در انتخابات انجام شده است افزود: در یک هزار و 63 هیات اجرایی با هماهنگی خوب و کمترین اختلاف نتایج خوبی در تایید صلاحیت ها حاصل شد. حدود 10 هزار نفر از ثبت نام شده ها که 83 درصد را تشکیل می دادند و باید تایید می شدند. فقدان سابقه داشتیم. برخی افراد انصراف دادند، برخی رد صلاحیت شدند و عده زیادی تایید شدند و هیچ گونه اعتراضی در این مرحله از طرف افراد، اشخاص و گروه های سیاسی نداشتیم.

وزیر کشور با اشاره به ملاقات خود با رهبر معظم انقلاب و ارائه گزارش و مشورت در این ملاقات افزود: با شورای نگهبان هم نشست هایی داشتیم و همه فعالیم و تلاش می کنیم تا مبتنی بر قانون، حق کسی ضایع نشود.

رحمانی فضلی با اشاره به نام نویسی افزون بر 12 هزار نفر در انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اینهایی که ثبت نام کردند نخبگان سیاسی و کسانی هستند که خود را در معرض انتخابات قرار می دهند و حق کسانی که رد صلاحیت شده اند این است که تحقق حقوق خود را در چارچوب قانون پیگیری کنند.

وزیر کشور افزود: این 12 هزار نفر باید احساس کنند که حقوقشان در چارچوب قانون محقق شده و ما تلاش خود را در وزارت کشور انجام می دهیم.رئیس جمهوری هم در چارچوب اختیارات خود موضوع را پیگیری می کند و گرایش عمومی شورای نگهبان این است و آقای جنتی هم نظر مثبتی داشتند که برای اعتراض کنندگان در فرایند منطقی توام با رایزنی های مشترک به فضای برسیم که کاملا اقنایی و مناسب باشد.

وی تاکید کرد: استانداران و فرمانداران در موضع گیری ها و اظهارنظرهای خود نهایت دقت را داشته باشند.رحمانی فضلی همچنین به مساله برجام اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری در چارچوب نظرات خود در مساله برجام به اقتصاد مقاومتی، مدیریت حوزه اقتصادی و تلاش همگانی برای تحقق اهداف ناشی از آن تاکید داشته اند که بخش اعظم این کار در استان ها بر عهده فرمانداران و استانداران است که باید در بسیج منابع مدیریت و ساماندهی امکانات و استفاده مناسب از ظرفیت ها و بالا بردن بهره وری و سرمایه گذاری تلاش کنند.وزیر کشور ادامه داد: توفیق برجام یک توفیق عظیم سیاسی تاریخی بود که نتایج آن باید در روند کلی کشور، زندگی مردم و توسعه کشور مشهود باشد. 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید