سرعین ظرفیت تبدیل به قطب گردشگری زمستانی کشور را دارد | اتاق خبر
کد خبر: 311167
تاریخ انتشار: 3 بهمن 1394 - 07:25
معاون گردشگری میراث فرهنگی استان اردبیل گفت: سرعین ظرفیت و توانمندی تبدیل به قطب گردشگری زمستانی کشور را دارد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر، قادر تقی زاده عصر جمعه در حاشیه آئین افتتاحیه جشنواره زمستانی سرعین اضافه کرد: این شهرستان با دارا بودن شرایط خاص تمام آیتم های لازم برای گردشگری زمستانی را دارد و می تواند با توسعه این ویژگی ها به قطب گردشگری زمستانی تبدیل شود.

وی با بیان اینکه سرعین با برخورداری از جاذبه‌های مطلوب به عنوان قطب گردشگری کشور شناخته می‌شود، تصریح کرد: هم اکنون این شهرستان با داشتن طبیعت بکر و آب های گرم معدنی و... جزو شش منطقه گردشگرپذیر کشور است.

معاون گردشگری میراث فرهنگی استان لزوم گردشگرپذیری خارجی در این شهرستان را مورد اشاره قرار داد و متذکر شد: در این راستا باید با برنامه های عملی و اجرایی تلاش شود تا جاذبه های این شهرستان در سطح بین المللی مطرح و معرفی شود.

وی در عین حال خروج از گردش‌پذیری فصلی را از مهمترین برنامه های توسعه گردشگری سرعین برشمرد و ادامه داد: برگزاری جشنواره زمستانی برای سومین دوره در این راستا است.

تقی زاده با اشاره به اجرای یک ماهه این جشنواره با هدف توسعه گردشگری و خروج از گردشگری تک فصلی در سرعین بیان داشت: تلاش خواهد شد در طول برگزاری جشنواره جاذبه ها و ظرفیت های گردشگری زمستانی سرعین معرفی شود.

وی ادامه داد: به همین منظور در قالب سه هفته برگزاری جشنواره برنامه های متنوعی نظیر ساخت تندیس های یخی و آدم برفی، رقابت های اسکی، تورگردی و... برگزار خواهد شد.

معاون گردشگری میراث فرهنگی استان کعتقد است برگزاری این جشنواره به افزایش تورهای ورودی، توسعه ورزش های زمستانی، رشد مسافرت های آخر هفته شهروندان این استان، معرفی ظرفیت های زمستانی، ایجاد نشاط اجتماعی و... را در پی خواهد داشت.

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید