نوسان 47 هزار تومانی قیمت سکه در دی ماه | اتاق خبر
کد خبر: 311269
تاریخ انتشار: 3 بهمن 1394 - 15:17
قیمت سکه تمام طرح جدید و سکه تمام طرح قدیم که با تغییرات نسبتا زیاد، در دی ماه نوسان 47 هزار تومانی را در بازار آزاد تجربه کردند.

اتاق خبر: سکه تمام طرح جدید با نرخ حدود 925 هزار تومان اولین ماه زمستانی خود را آغار کرد و با روند افزایشی پیش رفت تا اینکه در روز 17 دی ماه قیمت 954 هزار تومانی را تجربه کرد.

بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا؛ روند افزایشی قیمت در روزهای بعد نیز ادامه یافت و روز 19 دی ماه قیمت سکه تمام به 965 هزار تومان رسید؛ نرخی که بالاترین قیمت برای سکه تمام طرح جدید در دی ماه بود.

با شروع دهه پایانی دی ماه، قیمت سکه تمام طرح جدید روند معکوس پیدا کرد و کاهشی شد و بیست و ششم دی ماه قیمت سکه به پایین ترین میزان خود در این ماه یعنی 918 هزار تومان رسید.

در روزهای بعد نیز قیمت سکه تمام طرح جدید وارد کانال 920 هزار تومانی شد و با نرخ 930 هزار تومان اولین ماه زمستانی را به پایان رساند.

وضعیت بازار سکه تمام طرح قدیم در دی ماه نیز تا حدود زیادی مشابه سکه تمام طرح جدید بود. سکه تمام طرح قدیم در نخستین روز دی ماه 924 هزار تومان در بازار آزاد داد و ستد شد.

این نوع سکه در تاریخ 19 دی به بالاترین قیمت یعنی 963 هزار تومان و در 26 دی ماه به کمترین قیمت یعنی 916 هزار تومان رسید. همچنین با نرخ 925 هزار تومان ماه دی را به پایان رساند که به گفته رییس اتحادیه طلا و جواهر، علت افزایش قیمت سکه در نیمه ماه گذشته، افزایش قیمت جهانی طلا و نرخ ارز بوده است.

نوسانات قیمت دیگر سکه‌ها در دی ماه

اما نیم و ربع سکه به طور طبیعی از نوسان کمتری نسبت به سکه تمام بهار در بازار برخوردار هستند. در ماه گذشته نیم سکه با نوسان 19 هزار تومانی و ربع سکه با نوسان 15 هزار تومانی در بازار آزاد مواجه شدند.

نیم سکه در تاریخ 19 دی ماه به قیمت 484 هزار تومان فروخته شد که بالاترین نرخ طی ماه قبل بود. همچنین در 29 دی به کمترین قیمت خود یعنی 465 هزار تومان رسید.

ربع سکه نیز در روزهای ابتدایی دی ماه با نرخ 266 هزار تومان که بیشترین قیمت برای این نوع سکه در ماه گذشته بود، در بازار معامله شد و در روزهای پایانی ماه به 251 هزار تومان کاهش یافت.

در میان انواع سکه، سکه گرمی در ماه گذشته بین 170 تا 173 هزار تومان در بازار آزاد فروخته شد که کمترین نوسان را داشت.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید