بلاتکلیفی 30 هزار دستگاه خودروی ثبت نامی | اتاق خبر
کد خبر: 311275
تاریخ انتشار: 3 بهمن 1394 - 15:45
در جدید‌ترین جلسه شورای سیاست‌گذاری خودرو موضوع تعیین تکلیف 30 هزار دستگاه خودروی ثبت نام شده مازاد بر ظرفیت در طرح تسهیلات 25 میلیون تومانی خودرو، بررسی شد.

اتاق خبر: جدید‌ترین جلسه شورای سیاست‌گذاری خودرو با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد.

بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا؛ در این جلسه عنوان شد که تکلیف 30 هزار دستگاه خودرویی که مازاد بر سقف 110 هزار دستگاهی تعیین شده از سوی بانک مرکزی در طرح پرداخت تسهیلات 25 میلیون تومانی خرید خودرو ثبت نام شده است، همچنان نامشخص است.

در این جلسه اعلام شد که وزیر صنعت، معدن و تجارت در حال رایزنی با بانک مرکزی است تا این بانک منابع 30 هزار دستگاه خودروی مازاد بر ظرفیت را نیز تامین کند.

همچنین در جدید‌ترین جلسه شورای سیاست‌گذاری خودرو مشکلات شرکت‌های تولید‌کننده خودروهای سنگین مطرح شد. در این باره عنوان شد که تعداد زیادی شرکت تولید‌کننده خودروهای تجاری در کشور فعال است، اما به دلیل مسکوت ماندن طرح‌هایی چون نوسازی ناوگان فرسوده تجاری، این شرکت‌ها نتوانستند از ظرفیت تولید خود استفاده کنند.

همچنین در این جلسه موضوع اجباری شدن استاندارد نصب فیلتر دوده بر روی خودروهای تجاری در سال آینده نیز مطرح شده و عنوان شد که علی‌رغم اجباری شدن این استاندارد وزارت نفت هنوز اقدامی در زمینه‌ی توزیع سراسری گازوئیل یورو 4 که پیش نیاز اجرای این طرح است صورت نداده است.

در جدید‌ترین جلسه شورای سیاست‌گذاری خودرو عنوان شد که شهرداری تهران به جای استفاده از ظرفیت تولید‌کنندگان داخلی تعدادی اتوبوس دو کابینه شهری از کشور چین وارد کرده که علی‌رغم آنکه این اتوبوس‌ها هنوز شماره‌گذاری نشده‌اند، در ناوگان حمل‌ونقل شهری فعال هستند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید