اولتیماتوم یارانه‌ای دولت دفاتر پیشخوان را شلوغ کرد | اتاق خبر
کد خبر: 311391
تاریخ انتشار: 3 بهمن 1394 - 15:39
در پی اعلام دولت مبنی بر قطع یارانه افراد فاقد کارت ملی موجی از مردم برای ثبت‌نام و دریافت کارت ملی راهی دفاتر پیشخوان دولت شده‌اند.

اتاق خبر: بعداز صدور اطلاعیه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مبنی بر قطع یارانه افراد بالای 18 سال که کارت ملی ندارند، دفاتر پیشخوان دولت با مراجعه تعداد زیادی از مردم شلوغ شدند.

بنا بر این گزارش به نقل از تسنیم؛ در اطلاعیه‌ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی آمده "براساس ماده 4 آیین‌نامه اجرایی از ماده 7 قانون هدفمند سازی یارانه‌ها، تمامی هموطنان بیشتر از 18 سال سن که دارای شماره ملی بوده اما تاکنون کارت ملی خود را دریافت نکرده‌اند، موظفند حداکثر تا تاریخ 15 بهمن سال جاری اقدامات لازم را برای دریافت کارت ملی انجام دهند، در صورت عدم‌تعیین تکلیف وضعیت کارت ملی مربوطه، پرداخت یارانه این افراد از بهمن سال جاری متوقف می‌شود".

با نزدیک شدن به روزهای پایانی اولتیماتوم دولت برای قطع یارانه نقدی افراد فاقد کارت ملی، جمعیت زیادی از مردم برای ثبت نام و دریافت کارت ملی به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کرده‌اند و همین موضوع موجب ازدحام و شلوغی این دفاتر شده است.

ولی نکته قابل تأمل اینجاست که با مراجعه جمعیت و افزایش متقاضیان دریافت کارت ملی، تغییری در خدمت رسانی دفاتر پیشخوان دولت صورت نگرفته و تنها یک باجه به سؤالات و تقاضای مردم در این خصوص پاسخ می‌دهد.

همین موضوع سبب شده تا مردم از نخستین ساعات آغاز به کار دفاتر پیشخوان دولت در صف بمانند و با بی‌نظمی حاصل از عدم‌تدبیر مسئولان ساعات طولانی در ازدحام جمعیت صبر کنند تا نوبتشان برسد.

 بر اساس تازه‌ترین آمار اعلامی سید علیرضا آوایی رئیس سازمان ثبت احوال کشور، کمتر از 3میلیون نفر در کشور کارت ملی ندارند. وی که اخیراً بر اقدام سریع‌تر افراد 18 سال به بالا برای دریافت کارت ملی تأکید کرده بود، از تسهیل در صدور کارت هوشمند ملی برای متقاضیان فاقد کارت ملی خبر داد و اظهار داشت: با توجه به اینکه صدور عادی کارت هوشمند زمان طولانی نیاز دارد، بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده، قصد داریم از اول بهمن ماه طی 15 روز برای افراد فاقد کارت ملی، کارت هوشمند صادر کنیم.

دولت بر اساس قانون بودجه سال 94 کل کشور، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را مأمور کرده بود طی سال جاری یارانه نقدی شش‌میلیون از افراد پُردرآمد را حذف کند که بر اساس اعلام آمار رسمی، تاکنون یارانه بیش از 3میلیون نفر حذف شده و در صورت حذف سه‌میلیون نفر دیگر، این بند از قانون اجرایی می‌شود.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید