یک واحد صنفی به ازای هر ۲۱نفر دراستان زنجان وجود دارد | اتاق خبر
کد خبر: 311457
تاریخ انتشار: 4 بهمن 1394 - 02:15
مدیر کل امور دارایی استان زنجان:
مدیر کل امور دارایی استان گفت:در استان زنجان به ازای هر ۲۱نفر یک واحد صنفی وجود دارد و این درحالی است که نرم جهانی آن به ازای هر ۲۰۰نفر یک واحد صنفی وجود دارد.

اتاق خبر- مدیر کل امور دارایی استان گفت:در استان زنجان به ازای هر ۲۱نفر یک واحد صنفی وجود دارد و این درحالی است که نرم جهانی آن به ازای هر ۲۰۰نفر یک واحد صنفی وجود دارد.

ابولفضل عباسچیان ظهر شنبه در جلسه برنامه ریزی استان از  تعداد واحد های صنفی موجود استان در سال ۹۴ خبر داد و گفت: ۳۳هزارو ۲۸۹تعداد واحد صنفی در استان زنجان در سال ۹۴وجود دارد و با توجه به ۶۸۹هزار نفر جمعیت بخش شهری استان به ازای هر ۲۱نفر یک واحد صنفی وجود دارد که در کشور به ازای هر ۲۵نفر یک واحد صنفی وجود دارد .

مدیر کل امور دارایی استان زنجان در ادامه افزود: سرانه مالیات به ازای هر واحد صنفی در سال ۹۳۶۶هزار میلیارد ریال بوده که متوسط رشد مالیات ۲۰درصد بوده است.

عباسچیان خاطر نشان کرد:مالیات های مستقیم و غیر مستقیم سال ۹۴به ترتیب نسبت به سال گذشته ۱۶.۵درصد و ۱۵.۶درصد تحقق پیدا کرده است. همچنین مدیر کل امور اقتصادی استان زنجان طی سخنانی گفت: اعتبارات استانی سال ۹۴،۱.۰۳درصد بوده که لایحه آن در سال ۹۵۱.۱۶در صد افزایش پیدا کرده است و رشد امتیاز ۳۱درصدی را شاهد بودیم.

سرپرست معاونت هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان گفت: سهم استان زنجان در سال ۹۲از  GDP(بدون نفت)، ۱.۰۸ درصد است سهم استان از جمعیت كشور در همان سال ۱.۳۵ درصد بود.

حمید نباتچیان افزود: سهم اعتبارات هزینه‌ای ملی و استانی از كل اعتبارات به ترتیب ۹۶.۴۷ و ۳.۵۳ درصد است گفت: سهم تملك دارایی‌های سرمایه‌ای ملی و استانی نیز از كل اعتبارات به ترتیب ۸۸.۲۷ و ۱۱.۷۳ درصد برآورد شده است.

وی ادامه داد: اعتبارات تملك دارایی‌های سرمایه‌ای استان زنجان رشدی ۳۱ درصدی را نشان می‌دهد.

نباتچیان افزود: سهم استان زنجان از دو درصد درآمد حاصل از صادرات نفت خام و گاز طبیعی در قانون بودجه امسال ۱.۲۹ درصد و در لایحه بودجه سال آینده ۱.۵۹ درصد برآورد شده است.

منبع: مهر 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید