استان پایلوت کشور برای طرح تکاپو مشخص شد | اتاق خبر
کد خبر: 311806
تاریخ انتشار: 5 بهمن 1394 - 13:34
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: طرح تکاپو (توسعه کسب و کار و ایجاد اشتغال پایدار) در هشت استان کشور اجرا می‌شود که استان کردستان به دلیل دارا بودن ظرفیت کافی به عنوان استان پایلوت برای اجرای این طرح در نظر گرفته شده است.

اتاق خبر: عیسی منصوری، در جلسه بررسی طرح کسب و کار و اشتغال پایدار، اظهار کرد: IT و ICT از جمله رشته‌هایی است که زمینه مشارکت بخش خصوصی و نوآوران را فراهم می‌کند.

بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا؛ وی با اشاره به اینکه فعالیت در این حوزه و توسعه آن نیازمند همکاری همه جانبه دستگاه‌های مربوطه در استان است، افزود: در این رشته که بسیار پیچیده است، فعالیت تک بعدی نمی‌تواند پاسخگو باشد و داشتن انگیزه برای ایجاد کار مشترک پیش نیاز فعالیت در این زمینه است.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزات تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: با توجه به اینکه با افزایش 20 درصدی پهنای باند باید 800 هزار شغل ایجاد می‌شد، علیرغم فراهم شدن زیرساخت‌ها به دلیل مشکلات موجود در زمینه کسب و کار این امر محقق نشد.

وی به طرح توسعه کسب و کار و ایجاد اشتغال پایدار(تکاپو) اشاره و تصریح کرد: استان کردستان به دلیل دارا بودن ظرفیت کافی به عنوان استان پایلوت برای اجرای این طرح در نظر گرفته شده است.

منصوری IT و ICT را از حوزه‌های اصلی دارای مزیت ذکر کرد که می‌تواند محور فعالیت و توان افزایی در سایر بخش‌ها باشد.

وی بر همراهی و همکاری برای اجرای این طرح و تامین منابع مالی آن تاکید کرد و افزود: برای اجرای این طرح ابتدا باید یک نیازسنجی صورت گیرد و نیازها بر اساس اولویت تعیین شده و هزینه‌ها در این راستا و هدفمند صرف شود.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزات تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اعطای وام به افرادی را که جویای شغل هستند، تجربه‌ای اشتباه دانست و بر حرکت جهت‌مند و هماهنگ در اجرای طرح تکاپو تاکید کرد.

وی اتصال به شبکه‌های جهانی را از جمله مزیت‌های فعالیت در زمینه‌های IT وICT ، خاطرنشان کرد :شرکت‌های خریدار بین المللی فعال در این زمینه نیز می‌توانند در اجرای این پروژه همکاری کنند که عواقب مثبت آن در نهایت برای همه کشور خواهد بود.

منصوری در پایان یادآور شد: گرچه در گام اول اجرای این طرح، بازیگران و کسانی که نقش اصلی را دارند، کم هستند اما مسئولان این حوزه باید انعطاف بیشتری برای جذب افراد توانا برای اجرای این طرح داشته باشند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید