روسای شرکت های توتال و ایرباس فرانسه در صف دیدار با روحانی | اتاق خبر
کد خبر: 313000
تاریخ انتشار: 9 بهمن 1394 - 11:47
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری نوشت: حجت الاسلام حسن روحانی رییس جمهور در ادامه سفر رسمی به فرانسه، روسای شرکت نفتی توتال فرانسه و شرکت هواپیمایی ایرباس را به طور جداگانه در محل اقامت خود در پاریس به حضور پذیرفت.

اتاق خبر - 'پاتریک پویان' مدیرعامل شرکت نفتی توتال در این دیدار که روزپنجشنبه انجام شد، به سوابق حضور شرکت فوق درجمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت که توتال، آماده بازگشت به همکاری ها و مشارکت سریع در توسعه میادین انرژی ایران است.

مدیرعامل ایرباس نیز در این دیدار از گشایش دفتر ایرباس در تهران درآینده ای نزدیک خبر داد و گفت: 17 فروند از هواپیماهای مسافربری تولید این شرکت درسال 2016 تحویل ایران می شود که زمان تحویل نخستین فروند از این هواپیماها ماه فوریه (12بهمن تا10 اسفند) خواهد بود.

'فابریس برژیه' تاکید کرد که همکاریهای آموزشی درعموم زمینه های صنعت هوایی، آموزش خلبانی، تعمیرات و تولید قطعات نیز مورد توجه ایرباس خواهد بود.

رییس جمهوری کشورمان نیز در این دیدارها با استقبال از حضور سرمایه گذاران و انتقال فناوری با رویکرد تولید و صادرات مشترک به ایران گفت که جمهوری اسلامی ایران به دنبال سرمایه گذاری مشترک با شرکتهای بزرگ بین المللی در فضای جدید و بر مبنای اصول جدید است.

دکتر روحانی در دیدار رییس شرکت توتال، به سوابق همکاری این شرکت با ایران اشاره کرد و گفت: ایران قطب انرژی منطقه است و توتال هم می تواند با توجه به سوابق و تجربه های همکاری دو طرف از فرصت های خوبی که برای همکاری در حوزه انرژی وجود دارد، بخوبی استفاده کند.

رییس جمهوری همچنین در دیدار مدیرعامل شرکت هوایی ایرباس از پیش قدم شدن این شرکت برای همکاری در شرایط جدید استقبال کرد و گفت که ایران نمی خواهد با ایرباس فقط تجارت داشته باشد، بلکه به دنبال مشارکت در عرصه های آموزش، تحقیقات، تعمیرات و ساخت قطعات با این شرکت است.

دراین دیدار برهمکاری ایرباس با جمهوری اسلامی ایران در حوزه های هوا و فضا، هواپیماهای مسافربری و هلی کوپتر تاکید شد.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید