شکایت ۲۳۰۰ پناهجو از اداره مهاجرت و پناهندگی آلمان | اتاق خبر
کد خبر: 313099
تاریخ انتشار: 10 بهمن 1394 - 02:19
یک روزنامه آلمانی با استناد به اطلاعات وزارت کشور آلمان از شکایت ۲۳۰۰ پناهجو از اداره فدرال مهاجرت و پناهندگی آلمان به دلیل روند کند و طولانی مراحل پناهندگی خبر داد.

یک روزنامه آلمانی با استناد به اطلاعات وزارت کشور آلمان از شکایت ۲۳۰۰ پناهجو از اداره فدرال مهاجرت و پناهندگی آلمان به دلیل روند کند و طولانی مراحل پناهندگی خبر داد.

به گزارش اتاق خبر و  به نقل از روزنامه "فرانکفورتر آلگماینه"، بسیاری از پناهندگان در آلمان از رسیدگی کند به درخواست های پناهندگی خود ناراضی هستند و در این باره شکایت کرده اند.

حدود 2300 پناهنده در آلمان به دلیل مراحل پناهندگی طولانی علیه اداره فدرال مهاجرت و پناهندگی آلمان (Bamf) شکایت تنظیم کرده اند.

روزنامه "تورینگر آلگماینه" با استناد به پاسخ وزارت کشور آلمان به یک درخواست حزب چپ این کشور نوشت: در پایان سال 2015 در سراسر آلمان حدود 2299 شکایت از طرف درخواست کنندگان پناهندگی علیه اداره فدرال مهاجرت و پناهندگی آلمان در دادگاه های اداری منتظر رسیدگی بود.

بر اساس این گزارش اکثر این شکایت ها از طرف پناهندگان افغان ( 560 مورد)، عراق ( 337 مورد)، اریتره ( 217 مورد) و سوریه ( 207 مورد) بوده است.

اداره فدرال مهاجرت و پناهندگی آلمان ماه هاست که به دلیل شمار بالای درخواست های پناهندگی که هنوز مورد رسیدگی قرار نگرفته است مورد انتقاد قرار دارد.

"سوین داگدلان"، از نمایندگان حزب چپ آلمان که این درخواست را از دولت آلمان کرده بود این انتقاد را وارد کرد که پناهجویان بعضا باید چندین ماه منتظر بمانند تا بتوانند تنها یک درخواست پناهندگی را تنظیم کنند. این غیر قابل قبول و غیر قانونی است. این نشان دهنده شکست سازمان یافته دولتی است. دولت آلمان به صورت فزاینده تکالیف بی معنی بیشتری را به اداره فدرال مهاجرت و پناهندگی محول می کند و از این طریق مراحل پناهندگی را طولانی تر می کند. این منجر به افزایش روزافزون شمار شکایت ها که آن هم یک کار اضافی است می شود.

بر اساس این گزارش وزارت کشور آلمان اعلام کرده است که به منظور سرعت بخشیدن به روند پناهندگی، کارکنان اداره فدرال مهاجرت و پناهندگی آلمان را سال گذشته حدود 40 درصد افزایش داده است.

منبع: تسنیم

نظرات
ADS
ADS
پربازدید