دسترسی آسان فارغ التحصیلان به وام‌های بانکی | اتاق خبر
کد خبر: 313232
تاریخ انتشار: 10 بهمن 1394 - 11:48
کارشناس بازار کار با بیان اینکه تا وقتی بانکها در خدمت بنگاهها و بازار کار نباشند بیکاری کاهش نمی‌یابد، از دولت خواست تا دریافت کمکهای فنی و وام‌های بانکی برای فارغ التحصیلان و کارآفرینان را تسهیل کند.

اتاق خبر: حمید حاج اسماعیلی افزود: وقتی آمار بیکاری در کشور افزایش می‌یابد نیازمندیم که طرح‌های خاصی را برای کاهش بیکاری پیشنهاد بدهیم به ویژه اکنون که تحریم‌ها برداشته و فرصتهای تازه‌ پیش روی اقتصاد کشور باز شده و قرار است شرایط جدیدی را تجربه کنیم.

بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا؛ وی ادامه داد: از آ‌نجا که آمار بیکاران ما در گروههای سنی متعدد از جمله زنان و جوانان بالا رفته است نیازمند ایجاد بسترهای بزرگ اشتغال هستیم. درست است که از ناحیه فارغ التحصیلان بیکار تحت فشاریم ولی اگر دولت شرایط را به گونه‌ای فراهم کند که خودشان به سمت فعالیتهای کارآفرینانه و راه اندازی تعاونی بروند و دریافت کمکهای فنی و اعتباری را برای آنها تسهیل کند در آن صورت اهداف توسعه اشتغال بهتر به نتیجه می‌رسد.

حاج اسماعیلی با اشاره به بالا رفتن نرخ عمومی بیکاری در کشور افزود: دولت باید به دنبال اصلاح ساختارها برود و درعین حال که معافیتهای بیمه‌ای و مالیاتی را برای کارگاهها، کارگران و کارفرماها اعمال می‌کند انتظار می رود که این معافیتها را برای صادرات در نظر بگیرد تا رونق بیشتری به بنگاهها برگردد.

وی در پایان با تاکید بر اصلاح سیاستهای پولی و مالی خاطرنشان کرد: برای آ‌نکه شرایط ثبات را در بازار اشتغال حاکم کنیم باید اصلاحات ساختاری در سیاستهای مالی و پولی به وجود ‌آوریم گره گشایی‌های موقتی در بازار کار مفید است ولی تا زمانی که بانکها در خدمت بنگاهها و بازار کار نباشند محدودیتها همچنان ادامه دارد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید