آیا رئیس جمهور ونزوئلا کلمبیایی است؟ | اتاق خبر
کد خبر: 313703
تاریخ انتشار: 11 بهمن 1394 - 18:50
برنامه جدید منتقدان مادورو
ایسنا نوشت: یک گروه از اشخاص برجسته ونزوئلایی، از اپوزیسیون که کنترل پارلمان را برعهده دارد خواست تا درباره شایعات مبنی بر اینکه رییس جمهوری این کشور در حقیقت کلمبیایی است، تحقیق کند؛ اقدامی که باعث سلب صلاحیت وی برای این پست می‌شود.

اتاق خبر - به گزارش خبرگزاری فرانسه، در نامه‌ای خطاب به "انری راموس آیوپ"، رییس پارلمان ونزوئلا درباره شایعاتی مبنی بر هویت اصلی نیکولاس مادورو، رییس جمهوری این کشور و اصالت وی مطالبی آمده و از وی خواسته شده تا در این باره به تحقیق بپردازد.

این نامه که به مساله شایعه شهروندی باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا استناد کرده 62 امضا دارد که در میان آنها می‌توان به یک سفیر سابق، یک تاجر برجسته و برخی از رهبران نظامی سابق مخالف چاوز اشاره کرد.

در این نامه همچنین آمده که رییس جمهوری کنونی ونزوئلا پسر مادری کلمبیایی است و در دوران جوانی در این کشور زندگی می‌کرده و براساس قانون اساسی این کشور شهروند کلمبیاست.

در صورتیکه مشخص شود مادورو شهروند کلمبیا و ونزوئلاست،‌ نمی‌تواند رییس جمهوری ونزوئلا را در دست داشته باشد. مادورو به عنوان یک سوسیالیست این شایعات را رد کرده و آنها را جنجالی از سوی مخالفان می‌داند.روز جمعه نیز رییس پارلمان ونزوئلا اعلام کرد، مخالفان قرار است در ژوئن سال جاری میلادی این پرونده را در مسیر قانونی پیش ببرند.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید