مشخصات 40 فروند هواپیمایی که ایران ایر خرید | اتاق خبر
کد خبر: 314032
تاریخ انتشار: 13 بهمن 1394 - 06:22
تسنیم نوشت: شرکت هواپیماسازی ای تی آر از امضای قرارداد یک میلیارد یورویی این شرکت با ایران برای خرید هواپیما خبر داد و اعلام کرد: بر اساس این قرارداد ایران سفارش خرید ۲۰ فروند هواپیمای ای تی ار ۷۲-۶۰۰ را ارائه داده است.

اتاق خبر - شرکت ای تی آر ایرکرافت در اطلاعیه ای با تایید امضای قرارداد این شرکت با ایران اعلام کرد: شرکت هواپیماسازی ای تی آر و شرکت ایران ایر امروز در تهران قراردادی  را به امضا رساندند که به موجب آن 40 فروند از جدیدترین نسل هواپیماهای مدل 600-72 این شرکت به ایران تحویل داده خواهد شد.

ارزش این قرارداد یک میلیارد یورو اعلام شده است که بر اساس آن ایران سفارش 20  فروند از این هواپیماها را داده و راه ارائه سفارش برای 20 فروند دیگر باز گذاشته شده است.

شرکت ای تی آر بر اساس این اطلاعیه که روی پایگاه اینترنتی خود قرار داده آورده است: امضای این قرارداد پس از مذاکرات تجاری انجام شده در روزهای گذشته در رم و پاریس همزمان با سفر حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران به کشورهای اروپایی انجام گرفت.

بر اساس این گزارش در جریان مذاکرات، کشورهای ایتالیا و فرانسه از طریق مشارکت آژانس های اعتبارات صادراتی شان یعنی ساچه و کوفاکه نقش مهمی را در انعقاد این قراداد ایفا کردند.

بر اساس این قرارداد جدیدترین نسل هواپیماهای شرکت ای تی آر وارد ایران می شود. بازار ایران پتانسیل بالایی برای توسعه حمل و نقل هوایی داخلی و بین المللی دارد.

این اطلاعیه افزود: هواپیماهای منطقه ای کمتر از 90 نفره شرکت ای تی آر در سال های اخیر پرفروش ترین هواپیماها در جهان در این کلاس بوده اند. هواپیماهای این شرکت قادر اند در محیط های مختلف از جمله میادین هوایی کوچک، باندهای فرود نامناسب و مناطق کوهستانی به خوبی پرواز کنند.

پاتریک دی کاستلباجاک، مدیر ارشد شرکت ای تی ار گفت: «ما افتخار داریم که از طریق عرضه (هواپیما) به ایرلاین ملی ایران در این دوران جدید ایران نقش ایفا کنیم. این (قرارداد) موجب تقویت حمل و نقل منطقه ای در داخل کشور خواهد شد. ما خشنودیم که بالاترین استانداردهای راحتی و اطمینان و همچنین انعطاف عملیاتی بالای هواپیماهای 600-72 را به مسافران شرکت ایران ایر پیشنهاد دهیم.»

ویژگی های هواپیماهای 600-72:
ظرفیت مسافر: 68 تا 78 صندلی
حداکثر قدرت در زمان بلند شدن: 2750 اسب بخار در هر موتور
حداکثر وزن در زمان بلند شدن: 23 هزار کیلو
حداکثر بار: 7500 کیلو
حداکثر مسافت پروازی با تمام ظرفیت مسافری: 1665 کیلومتر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید