شهریان: امیدواریم بانوان ایران با ۱۰ سهمیه در المپیک شرکت کنند | اتاق خبر
کد خبر: 314349
تاریخ انتشار: 14 بهمن 1394 - 02:49
معاون امور بانوان وزارت ورزش و جوانان با ابراز امیدواری از افزایش سهمیه المپیکی بانوان تا ۱۰ سهمیه گفت: به جنبه کیفی سهمیه‌ها و اینکه در المپیک نتایج خوبی هم بگیریم، توجه داریم.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر، رباب شهریان در پایان نشست امروز سه شنبه با نواب رئیس بانوان فدراسیون های ورزشی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در این نشست مسئولان ورزش بانوان دستگاه‌های مختلف نیز حضور داشتند و هدف از برگزاری آن افزایش تعاملات میان این نهادها بود که در نهایت موجب هم افزایی و توسعه ورزش بانوان به خصوص در بخش همگانی می شود.

وی در ادامه گفتگو با خبرنگاران به موضوع وضعیت بانوان ورزشکار و مسیر المپیک اشاره کرد و یادآور شد: بارها گفته شده که موضع کمیته ملی المپیک و وزارت ورش و جوانان نسبت به المپیکی های بانوان و مردان یکسان است. اگر قرار باشد به مردان المپیکی حقوق یا پاداشی داده شود، عینا به بانوان المپیکی نیز پرداخت خواهد شد.

معاون امور بانوان وزارت ورزش و جوانان با یادآوری کسب ۶ سهمیه توسط بانوان برای حضور در المپیک برزیل گفت: البته تلاش ها برای افزایش این تعداد سهمیه است ضمن اینکه به موضوع کیفی بودن هم توجه زیادی داریم این موضوع را در نظر داریم که بتوانیم توسط بانوان المپیکی در برزیل صاحب نتایج بهتری نسبت به المپیک لندن شویم.

شهریان در این رابطه ادامه داد: در بعضی از رشته ها شرایط خاصی ایجاد شده، اما با همه اینها امیدواریم بتوانیم در نهایت تعداد سهمیه های المپیکی بانوان را به رقم ۱۰ برسانیم تا حداقل نسبت به المپیک لندن که ۸ ورزشکار در بخش بانوان داشتیم، ارتقاء پیدا کنیم.

وی با تاکید بر حمایت از ورزشکاران المپیکی به ویژه در بخش بانوان گفت: نشست هایی با مسئولان فدراسیون ها برگزار شده که در آن به طور جداگانه موضوع ورزشکاران زن نیز مورد بررسی قرار گرفته است. من هم در هر شرایطی پیگیر موضوعات مربوط به آنها هستم و به عنوان مسئولی که در جایگاه حمایتی قرار دارد از نظر اعتباری هم کمک های لازم را خواهم داشت.

معاون امور بانوان وزارت ورزش و جوانان با ابراز امیدواری از اینکه کاروان ورزش ایران در بخش تیراندازی و توسط الهه احمدی یا نجمه خدمتی بتواند به نتایج خوبی در المپیک برسد، در مورد اعتصاب اخیر بانوان قایقران که در اعتراض به سرمربی منتخب فدراسیون انجام شد، توضیح داد.

شهریان در این رابطه گفت: در ورزش بانوان چالش هایی وجود دارد در برخی رشته ها مربی خانم ایده آل نداریم و باید تلاش شود که در آنها دانش لازم ایجاد شود، اما به طور کل اینگونه رفتارها از سوی ورزشکاران را نمی پسندم. انجام چنین رفتارهایی باعث باب شدن می شود که این در نهایت به سود ورزش نخواهد بود باید برای حل مشکلات بر خود فدراسیون ها تلاش شود نه اینکه اعتصابات این چنینی صورت بگیرد.

معاون امور بانوان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به انتخاب زهرا نعمتی به عنوان پرچم‌دار کاروان المپیکی ایران گفت: این انتخاب به دنیا نشان می دهد که در ایران به بانوان حتی در عرصه ورزش اهمیت داده می شود. کاری که نعمتی به عنوان یک کماندار معلول برای کسب سهمیه المپیک انجام داد، بسیار بزرگ و ارزشمند بود. حضور وی در المپیک به عنوان پرچم‌دار نمادی کامل از یک زن ورزشکار ایرانی آن هم با حجاب کامل خواهد بود. نعمتی یک بار دیگر ثابت خواهد کرد که حجاب و معلولیت، محدودیت نیست.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید