دست‌اندازی دولت به منابع صندوق توسعه ملی در بودجه ۹۵ | اتاق خبر
کد خبر: 315746
تاریخ انتشار: 19 بهمن 1394 - 14:29
رئیس کمیته اقتصادی مجلس با انتقاد از اینکه بودجه پس از برجام با بودجه قبل از برجام تفاوتی ندارد، گفت: دولت در لایحه بودجه ۹۵ سهم صندوق توسعه ملی را از بالای ۳۰ درصد به ۲۰ درصد کاهش داده و به شکل‌های مختلفی به منابع صندوق دست‌اندازی کرده است.

اتاق خبر: جعفر قادری رئیس کمیته اقتصادی مجلس شورای اسلامی  با اشاره به جزئیات لایحه بودجه سال 1395 کل کشور اظهار داشت: معتقدیم که دولت در تنظیم بودجه کار خاصی انجام نداده و اگر اجرای برجام نبود، بودجه بعد از برجام با بودجه پس از برجام تفاوتی زیادی نمی‌کند فقط اعداد و ارقام را عوض کردند در حالی که ما نیاز به اصلاح ساختاری داریم.

بنا بر این گزارش به نقل از تسنیم؛ وی همچنین از دست‌اندازی دولت به منابع صندوق توسعه ملی انتقاد کرد و گفت: در لایحه بودجه 95 دولت سهم صندوق توسعه ملی را از بالای 30 درصد به 20 درصد کاهش داده و به شکل‌های مختلفی از جمله برای افزایش سرمایه بانک‌ها و کمک به نهادهای توسعه‌ای به منابع صندوق توسعه ملی دست‌اندازی کرده است.

رئیس کمیته اقتصادی مجلس برهمین اساس تصریح کرد: اگر بودجه 95 به این شکلی که دولت آورده، مصوب شود یک ریال هم از منابع صندوق به بخش مردمی نرسد و همه منابع صرف تزریق به بودجه دولت، افزایش سرمایه بانک‌ها و نهادهای توسعه‌ای می‌شود که این یکی از مشکلات بودجه 95 است.

قادری در پایان اضافه کرد:در این شرایط که مقام معظم رهبری بر روی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تاکید دارند، این شکل برخورد با منابع صندوق توسعه ملی توجیهی ندارد

نظرات
ADS
ADS
پربازدید