آخرین خبرها از تأیید و رد صلاحیت شده‌ها از سوی شورای نگهبان | اتاق خبر
کد خبر: 315830
تاریخ انتشار: 19 بهمن 1394 - 18:11
تابناک نوشت: حدود 56 نفر از کاندیداهای تهرانی هستند که تکلیفشان مشخص نیست و قرار است، امروز درباره آنها تصمیم گیریی شود، گفته می شود، چهره‌های مطرح از هر دو جناح اصلاح‌طلب و اصولگرا در بین این ۵۶ نفر وجود دارند.

اتاق خبر - با اینکه مهلت بررسی صلاحیت کاندیداهای معترض که در مرحله قبل صلاحیتشان احراز نشده بود، به پایان رسیده و اسامی کسانی که صلاحیت آنها احراز شده بود در اختیار فرمانداری های سراسر کشور قرار گرفته است، اما کسانی هستند که هنوز تکلیفشان مشخص نیست.

گویا حدود 56 نفر از کاندیدا های تهرانی هستند که هنوز تکلیفشان مشخص نیست و قرار است امروز درباره آنها تصمیم گیریی شود، فرماندار تهران در این باره گفت: چهره‌های مطرح از هر دو جناح اصلاح‌طلب و اصولگرا در بین این ۵۶ نفر وجود دارند.

عیسی فرهادی فرماندار تهران، از تعیین تکلیف 56 داوطلب انتخابات مجلس شورای اسلامی شهر تهران تا عصر فردا خبر داد و گفت: 56 داوطلب تهرانی هنوز بررسی صلاحیتشان به پایان نرسیده و انتظار می‌رود فردا نتایج آنها اعلام شود.

ذکر این مهم لازم است هیچ لیستی از سوی مراجع رسمی اعلام نشده و صلاحیت و عدم صلاحیت افراد از سوی فرماداری ها به خود اشخاص ابلاغ شده است؛ بنابراین، همه لیست های موجود بر اساس گفته های خود کاندیداها و در مواردی توسط رسانه های همسو با کاندیداها و در برخی از موارد در شبکه های اجتماعی منتشر شده یا می شود.

12:04 کاندیداهای شیراز ۴ روز برای تغییر حوزه انتخابیه زمان دارند

حيدر عاليشوندی، افزود: براساس قانون هر كانديدايی كه قصد تغيير حوزه انتخابيه خود را دارد، بايد تا ۱۵ روز قبل از زمان اخذ رای، اقدام قانونی را انجام دهد.

وی افزود: داوطلبان تاييد صلاحيت شده تنها براي يك‌بار و در مرحله اول انتخابات می‌توانند حوزه انتخابيه خود را با مراجعه به ستاد انتخابات و ارائه درخواست كتبی، تغيير دهند.

فرماندار شيراز يادآور شد: تاكنون ۲ نفر از داوطلبان درخواست‌های خود را برای انتقال به حوزه‌های انتخابيه شهرستان‌های مرودشت و كازرون به ستاد انتخابات شيراز ارائه داده‌اند.

11:00 خانم فاطمه حسینی تایید صلاحیت شد

فاطمه حسینی ازحوزه انتخایه تهران از سوی شورای نگهبان احراز صلاحیت شد

10:50 شهریار مشیری تایید صلاحیت شد

شنیده ها حاکی از آن است که دکتر شهریار مشیری از حوزه انتخابیه بندرعباس حاجی اباد قشم خمیر و ابوموسی تاییدصلاحیت شد

10:45  علی مطهری در کانال تلگرامی خود نوشت:

صبح یکشنبه18 بهمن، پیامک فرمانداری تهران را مبنی بر تأیید صلاحیت خود توسط شورای نگهبان دریافت کردم. طبعاً موجب رضایت شد اما از این که صلاحیت برخی افراد خوش فکرو صالح همچنان تأیید نشده است متأثر شدم. امیدوارم که صلاحیت این افراد نیز تأیید شود تا رقابت جدی‌تری در راه باشد.

10:10 انصراف 20 نفر از کاندیداهای مجلس در استان گلستان

معاون سیاسی استاندار و رئیس ستاد انتخابات گلستان گفت: تاکنون 20 نفر از کاندیداهای مجلس دهم در این استان انصراف خود را از ادامه فعالیت و رقابت های انتخاباتی رسما اعلام کرده اند.

علی اصغر طهماسبی افزود: همچنین دو نفر دیگر از کاندیداها درخواست انتقال حوزه انتخابیه خود را از استان گلستان به خراسان رضوی و تهران داده اند.

وی اضافه کرد: بر اساس آخرین آمار اعلامی از سوی وزارت کشور صلاحیت 24 نفر کاندیدای مجلس دهم که پیش از این در هیات های اجرایی یا نظارت گلستان رد صلاحیت شده بودند، از سوی شورای نگهبان تایید شد.

وی اظهار کرد: در همین ارتباط صلاحیت 10 نفر کاندیدای مجلس دهم که پیش تر از سوی هیات های اجرایی یا نظارت استان گلستان تایید شده بودند، از سوی شورای نگهبان رد صلاحیت شدند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید