وزرای نفت ونزوئلا و عربستان درباره بهای نفت رایزنی کردند | اتاق خبر
کد خبر: 315880
تاریخ انتشار: 19 بهمن 1394 - 20:41
رسانه ونزوئلایی «تله سور» گزارش داد که وزیر نفت و معدن ونزوئلا و همتای عربستانی وی به منظور ارزیابی بازار فعلی نفت و در راستای دستیابی به بهای عادلانه نفت دیدار کردند.

اتاق خبر: «ائولوخیو دل‌پینو» وزیر نفت و معدن ونزوئلا روز گذشته با «علی النعیمی» وزیر نفت و منابع طبیعی عربستان سعودی دیدار کرد؛ در این دیدار دو طرف به ارزیابی بازار نفت و بررسی اقدامات هماهنگ و مشترک اعضای عضو و غیر عضو در سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک)به منظور تعیین قیمت عادلانه‌ای برای نفت پرداختند.

بنا بر این گزارش به نقل از فارس؛ وزیر نفت ونزوئلا، یکی از کشورهای عضو اوپک که به شدت از افت قیمت‌های نفت خام آسیب دیده است، سفر دوره‌ای خود به کشورهای عضو و غیرعضو اوپک را از روز دوشنبه آغاز کرده است، وی نخست راهی «مسکو» (پایتخت روسیه) شد تا در آنجا با «الکساندر نواک» وزیر انرژی روسیه و «ایگور سچین» مدیرعامل شرکت «روسنفت» دیدار و گفت‌و‌گو کند.

«دل‌پینو» روز چهارشنبه نیز با «بیژن نامدار زنگنه» همتای ایرانی خود دیدار کرد و در روز پنجشنبه با «محمد السدا» همتای قطری خود و رئیس فعلی سازمان اوپک به بحث و گفت‌و‌گو پرداخت.

«دل‌پینو» پیشتر اعلام کرده بود که قرار است پس از «مسکو» و «تهران» برای مذاکره با مقام‌های نفتی عربستان و قطر راهی «ریاض» (پایتخت عربستان سعودی) و «دوحه» (پایتخت قطر) شود.

ونزوئلا از سال 2015 برای ایجاد ثبات در بازار جهانی نفت خام تلاش می‌کند؛ قیمت نفت خام در کمتر از یک سال بیش از 70 درصد کاهش داشته است.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید