افزایش سرمایه بانک مسکن از جیب مردم ایجاد رانت می‌کند | اتاق خبر
کد خبر: 316069
تاریخ انتشار: 20 بهمن 1394 - 13:53
عضو کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر این‌که با افزایش ۵۰۰۰ میلیارد تومانی سرمایه بانک مسکن مخالفیم چون از جیب مردم صورت می‌گیرد، گفت:‌با افزایش سرمایه بانک مسکن از طریق محل اموال غیرمنقول و زمین‌های در اختیار وزارت راه و شهرسازی رانت به وجود می‌آید.

اتاق خبر: علیرضا خسروی ا اشاره به یکی از بندهای لایحه پیشنهادی دولت در خصوص افزایش 5000 میلیارد تومانی سرمایه بانک مسکن از محل دارایی‌های وزارت راه و شهرسازی اظهار کرد: افزایش سرمایه بانک مسکن از طریق اموال و دارایی‌های وزارت راه و شهرسازی (زمین) دست کردن در جیب مردم است و ما 100 درصد با آن مخالف هستیم.

بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا؛ وی با بیان این‌که بانک مسکن با پرداخت وام‌های 40، 60 و 80 میلیون تومانی نتوانسته در ورود مردم به بازار مسکن چندان موفق باشد، افزود: دلیل این مسئله هم به کاهش شدید قدرت خرید مردم برمی‌گردد، علاوه بر این این وام‌ها درصد بسیار کمی از قیمت یک واحد مسکونی را پوشش می‌دهد.

وی با بیان این‌که وام دهی که بانک مسکن به دنبال آن است خیلی مشکلی را از بخش مسکن حل نمی‌کند، تاکید کرد: افزایش سرمایه بانک مسکن آن هم با دارایی‌هایی که متعلق به مردم است باعث ایجاد رانت می‌شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس با انتقاد از پیشنهاد دولت در خصوص افزایش سرمایه بانک مسکن، بیان کرد:‌ به فرض این‌که زمین‌های مردم را در اختیار بانک مسکن قرار دادیم، این بانک قطعا آنها را قیمت بالاتر فروخته یا تبدیل به واحدهای مسکونی و تجاری خواهد کرد.

خسروی با بیان این‌که این دخالت در بازار زمین و مسکن برای مردم نابسامانی به دنبال خواهد داشت، گفت: با افزایش سرمایه بانک مسکن از طریق زمین‌های در اختیار وزارت راه و شهرسازی رانت به وجود می‌آید و این مسئله سیستم را به هم می‌ریزد.

وی افزود:‌ نمایندگان مجلس این داستان افزایش سرمایه بانک مسکن را از لایحه پیشنهادی دولت برای بودجه سال آینده حذف می‌کنند.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید