صداوسیما موظف به پخش نظرات نامزدهای انتخاباتی خبرگان به طور یکسان است | اتاق خبر
کد خبر: 316636
تاریخ انتشار: 22 بهمن 1394 - 09:54
رئیس ستاد انتخابات استان تهران:
رییس ستاد انتخابات استان تهران گفت:‌170 داوطلب از استان تهران کاندید مجلس خبرگان رهبری بودند که در نهایت 33 نفر نامزد نهایی انتخابات مجلس خبرگان رهبری از استان تهران رسما از سوی شورای نگهبان اعلام شده است.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایلنا، سیدشهاب الدین چاوشی در این باره اظهار کرد: کد انتخاباتی داوطلبان مذکور که در سایت فرمانداری تهران درج شده است، در لیست نامزدهای تایید شده در روز انتخابات در محل شعب اخذ رای نصب ودر معرض دید رای دهنگان قرار خواهد گرفت.

به گفته رییس ستاد انتخابات استان تهران، از میان نامزدهای مجلس خبرگان فقط اسامی 16 نفر توسط رای دهندگان در استان تهران در تعرفه رای نوشته خواهد شد.

وی با اشاره به زمان قانونی آغاز تبلیغات نامزدهای مجلس خبرگان تصریح کرد:‌زمان قانونی برای تبلیغات نامزدهای تایید شده برای انتخابات خبرگان از ابتدای روز 22 بهمن ماه آغاز و به مدت دو هفته تا پایان روز 5 اسفندماه ادامه خواهد داشت.

چاوشی با اشاره به اعضای کمیسیون بازرسی تبلیغات خبرگان عنوان کرد: این کمیسیون از مدتی قبل به ریاست استاندار تهران، رییس کل دادگستری استان، رییس هیات نظارت استان و رییس شبکه استانی صدا وسیما است.

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری تهران افزود:‌ صدا و سیما موظف به برنامه ریزی، تهیه و پخش نظرات نامزدهای انتخاباتی خبرگان به طور یکسان از شبکه جدیدالتاسیس تهران است.

وی در پایان گفت:‌ پوسترها و بنرهای تبلیغاتی نامزدها در محل های مشخص شده نصب و طبق آیین نامه اجرایی قانون انتخابات خبرگان اندازه بنرها نباید از 70*100بزرگتر باشد در غیر اینصورت فرمانداری‌ها مکلف به جمع آوری تبلیغات غیرمجاز هستند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید