داعش در عربستان سعودی حضور دارد | اتاق خبر
کد خبر: 316693
تاریخ انتشار: 22 بهمن 1394 - 18:15
نماینده اوباما:
نماینده ویژه رئیس جمهور آمریکا در ائتلاف ضد داعش می‌گوید: داعش در کشور عربستان حضور دارد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس، برت مک کورگ نماینده ویژه رئیس جمهور آمریکا در ائتلاف ضد داعش می‌گوید: داعش در کشور عربستان حضور دارد.

مک گورک با اشاره به اینکه 90 نفر از رهبران رده بالای داعش کشته شده‌اند اظهار داشت که عملیات بریا آزادسازی موصل عملاً آغاز شده است.

وی تصریح کرد که 10 هزار نفر از نیروهای عشایر سنی در استان الانبار برای مقابله با داعش بسیج شده‌اند.

مک گورک همچنین اظهار داشت که حیدر العبادی نخست وزیر عراق از حضور نیروهای عشایر سنی در عملیات ضد داعش حمایت می‌کند و به دنبال این است تا نیروهای مردمی را به 30 هزار نفر برساند.

وی با بیان اینکه حملات روسیه مانع از ادامه حملات داعش نشده گفت: 70درصد حملات روسیه به مخالفان دولت سوریه است که آماده نبرد با داعش بودند.

نماینده اوباما با اشاره به اینکه واشنگتن درحال رایزنی با نهادهای مالی برای کمک به دولت بغداد است تصریح کرد که دولت عراق ماهیانه 5 میلیارد دلار کسر بودجه دارد.

وی با بیان اینکه حیدر العبادی نخست وزیر عراق مانع از ارسال سلاح برای نیورهای پیشمرگه کرد نشده ابراز داشت که رابطه خوبی میان اربیل و بغداد برقرار شده و همکاری میان العبادی و کردها در عملیات موصل هم ادامه می‌یابد.

آقای برت مک گورک افزود: ما می‌خواهیم کردهای سوریه را در شمال سوریه تقویت کنیم آنها باید بخشی از آینده سوریه باشند.

وی تصریح کرد که ایجاد دولت کردی در شرایط کنونی منطقه به سود ثبات نیست چرا که منطقه با مشکل داعش و مشکلات اقتصادی دست به گریبان است.

نماینده ویژه اوباما تاکید کرد که جو بایدن معاون رئیس جمهور آمریکا در دیدار با رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه از وی خواسته تا تنش با پ‌ک‌ک را کاهش دهد.

وی ابراز داشت که دولت آمریکا تلاش زیادی می کند تا مشکلات میان ترکیه و پ‌ک‌ک را کاهش دهد.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید