حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن بسیاری از توطئه‌ها را خنثی می‌کند | اتاق خبر
کد خبر: 316823
تاریخ انتشار: 23 بهمن 1394 - 07:19
کارشناس مسائل غرب آسیا با اشاره به تأثیر حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن بر مناسبات منطقه‌ای گفت: این حضور مردمی، بسیاری از برنامه‌های توطئه‌آمیز را خنثی می‌کند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مسعود اسداللهی در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن در تهران،  با اشاره به تاثیر حضور مردم در این راهپیمایی بر مناسبات منطقه‌ای، اظهار داشت: یکی از ملاک‌هایی که غربی‌ها در تعامل با جمهوری اسلامی همواره مدنظر قرار می‌دهند، میزان حمایت مردمی از نظام است.

وی ادامه داد: اگر آنها احساس کنند که میزان حمایت مردمی کاهش یافته، برنامه‌های خود را علیه ما تشدید کرده و تلاش می‌کنند تا به صورت عملیاتی‌تر و موثرتر علیه ما توطئه کنند.

این کارشناس مسائل غرب آسیا تاکید کرد: آنچه این برنامه‌های توطئه‌آمیز را خنثی می‌کند، همین حضور مردمی است.

اسداللهی افزود: ممکن است برای یک فرد عادی این مسئله بی‌معنی و بی‌تاثیر باشد که در راهپیمایی حضور یابیم و چند قدم راه برویم، در حالی که این‌گونه نیست. چندین سال قبل زمانی که منافقین تازه فاز نظامی علیه نظام را شروع کرده بودند، به مقامات انگلیسی مراجعه کردند تا حمایت آنها را جلب کنند، انگلیسی‌ها به آنها گفته بودند هر وقت موفق شدید ۲۰۰ هزار نفر را به خیابان‌ها بکشید، آن‌وقت ما از شما حمایت عملی خواهیم کرد!

وی تصریح کرد: این مسئله نشان می‌دهد حضور مردمی در یک موضوع سیاسی بسیار مهم است؛ به ویژه اینکه نحوه برگزاری راهپیمایی ۲۲ بهمن نیز، کاملا نشان می‌دهد که یک حرکت مردمی و ملی است.

این استاد دانشگاه گفت: راهپیمایی ۲۲ بهمن یک حرکت کاملا مردمی است، چرا که نوع برگزاری تظاهرات سیاسی در دنیا و منظم بودن آن‌ها، دولتی بودن این حرکات را نشان می‌دهد، اما حضور مردم ایران کاملا خودجوش و مرکب از انواع سلیقه‌ها و چهره‌های ظاهری است.

اسداللهی تاکید کرد: این حضور مردمی هر چقدر عمیق‌تر و دامنه‌دارتر باشد، بسیاری از توطئه‌ها را خنثی خواهد کرد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید