موگرینی خواستار توقف فوری درگیری های در سوریه شد | اتاق خبر
کد خبر: 316908
تاریخ انتشار: 23 بهمن 1394 - 15:43
ایرنا نوشت: «فدریکا موگرینی» مسوول سیاست خارجی اتحادیۀ اروپا گفت که هدف توافقی که در دسامبر گذشته انجام شد، رسیدن به یک آتش بس در سوریه بود.

اتاق خبر - مسوول سیاست خارجی اروپا عصر پنجشنبه طی یک کنفرانس مطبوعاتی پیش از شروع نشست سوریه، ضمن بیان این مطلب گفت: پیام امروز من در نشست دوجانبه با «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه، به اجرادرآوردن فوری آتش بس و ازسرگیری کمک های بشردوستانه در سوریه می باشد.


وی با اشاره به حمایت اتحادیه اروپا از کوشش های بشردوستانه «استفان دی میستورا» نماینده ویژه سازمان ملل متحد برای سوریه گفت: تمام جامعه بین الملل در قبال سوریه مسوولیت دارد. نکته حایر اهمیت ارقام نیستند بلکه مردم هستند.
موگرینی با تاکید بر اینکه نشست امروز مونیخ ساده نخواهد بود، گفت: این نشست بسیار مهم تلقی می شود. بعد از پنج سال در دل مردم سوریه کمی امید به وجود آمده بود و ما باید امید آنها را برآورده سازیم.
مسوول سیاست خارجی اروپا در حاشیه نشست مونیخ برای سوریه، امروز تا کنون با «دیمیستورا» نماینده ویژه سازمان ملل متحد و «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه دیدار داشته است.
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان برای شرکت در نشست مونیخ برای سوریه و همچنین کنفرانس امنیتی مونیخ، به این شهر در آلمان سفر کرده است.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید