با نبودلاریجانی آسمان به زمین نمی آید | اتاق خبر
کد خبر: 317222
تاریخ انتشار: 25 بهمن 1394 - 04:27
احمد توکلی:
احمد توکلی،نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی گفت: آقای لاریجانی سلیقه‌اش چیز دیگری بود. تا جایی که من اطلاع دارم ایشان از تبلیغات و نحوه رسیدن به لیست انتقاداتی داشتند. البته نبود ایشان خیلی هم تاثیرگذار نیست زیرا ایشان حزبی ندارد و نامزد تهران هم نیست.

اتاق خبر - این نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی درباره حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس آینده گفت: ما آنقدر از نبود حزب آسیب دیده‌ایم که معتقدم حضور جریانات فکری مختلف می‌تواند فقدان حزب را جبران کند.

در یک نشست خبری در مورد لیست ائتلاف اصولگرایان اظهار کرد: این یک ائتلاف جدی است و چنین چیزی تا حالا اتفاق نیفتاده و نخواهد افتاد.

وی افزود: گله‌ای که از جبهه پایداری داشتم این بود که از جمع بیرون رفتند. من در شکل‌گیری لیست نقشی نداشتم و مدت‌هاست به جلسه فراکسیونی هم نمی‌روم اما حتما لیستی رای می‌دهم زیرا منطق سیاسی اقتضا دارد وقتی دو جریان فکری تفاوت‌هایی دارند و ما یک مجموعه را ترجیح می‌دهیم کمک نکنیم که آن مجموعه پیروزی‌اش را از دست بدهد.

این نماینده مجلس درباره حضور چهره‌های کمتر شناخته شده در لیست ائتلاف اصولگرایان تصریح کرد: اگر همه نیروها شناخته شده باشند معنی‌اش عدم جابه‌جایی قدرت است. در حالی که مساله مهم پیروزی اصولگرایان است البته من از وجود عقلیت منسجم هم دفاع می‌کنم زیرا هرچه جریانات فکری منسجم‌تر باشند بهتر است. البته طبیعتا دلم می‌خواهد که اکثریت با اصولگرایان باشد.

این عضو کمیسیون برنامه بودجه مجلس درباره اختلاف‌نظر برخی اعضای لیست اصولگرایان در مباحث اقتصادی نیز گفت: ما اگر فرق ائتلاف با حزب را بدانیم این میزان اختلاف اهمیتی ندارد. مشخصاً من با آقای داودی با هم اختلاف‌نظر نداریم و مبنای فکریمان یکسان است. البته آقای آل‌اسحاق به نیروهای بازار نزدیک‌تر است و ممکن است با هم اختلاف مصداقی پیدا کنیم. 

وی ادامه داد: شما نمی‌توانید کاری کنید که همه اجزای ائتلاف کاملاً راضی باشند بلکه عقل سیاسی اقتضا می‌کند به نتیجه ائتلاف تمکین کنیم و با آن همراهی کنیم.

توکلی درباره وجود لیست‌های موازی در بین اصولگرایان و اصلاح‌طلبان اظهار کرد: غیر از لیست‌های دو جریان اصلی بقیه لیست‌ها حیات‌شان بیشتر رسانه‌ای است تا اجتماعی. به ویژه در شهری مثل تهران که شهر بزرگی است و از نظر انتخابات یک دریای بی‌کران است فقط دو جریان اصلی که بدنه اجتماعی گسترده دارند می‌توانند خودشان را به مردم معرفی کنند.

این فعال سیاسی اصولگرا درباره عدم حضور علی لاریجانی در ائتلاف اصولگرایان نیز تصریح کرد: آقای لاریجانی سلیقه‌اش چیز دیگری بود. تا جایی که من اطلاع دارم ایشان از تبلیغات و نحوه رسیدن به لیست انتقاداتی داشتند. البته نبود ایشان خیلی هم تاثیرگذار نیست زیرا ایشان حزبی ندارد و نامزد تهران هم نیست. آسمان به زمین نمی‌آید. اگر من یا آقای لاریجانی در لیست نباشیم اگرچه تاثیراتی داریم اما زیر و رو نمی‌کنیم.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید