صنعت تفریحات سایر صنایع را درگیر خود کرده است | اتاق خبر
کد خبر: 317296
تاریخ انتشار: 25 بهمن 1394 - 07:34
مدیر برگزاری پنجمین نمایشگاه بین‌المللی شهربازی، پارک‌ها، تجهیزات و فناوری اوقات فراغت گفت: هدف اصلی از برگزاری این نمایشگاه جلب توجه نخبگان کشورمان و جلب سرمایه‌گذاری در این حوزه است.

اتاق خبر: مدیر برگزاری پنجمین نمایشگاه بین‌المللی شهربازی، پارک‌ها، تجهیزات و فناوری اوقات فراغت گفت: هدف اصلی از برگزاری این نمایشگاه جلب توجه نخبگان کشورمان و جلب سرمایه‌گذاری در این حوزه است چرا که این صنعت توانسته علاوه بر اشتغالزایی، سایر صنایع را در خدمت خود بگیرد.

بنا بر این گزارش به نقل از ایلنا؛ «علیرضا قدوسی» در نشست خبری نمایشگاه بین‌المللی شهربازی با بیان این مطلب افزود: اگر مدیران، نخبگان و سرمایه‌گذاران و مسئولان گردشگری با صنعت تفریحات، سرگرمی و اوقات فراغت آشنا شوند، متوجه خواهند شد که گستره بسیاری از فعالیت‌های بزرگ و منحصر به فرد می‌تواند در پیشروی فعالیت‌های اقتصادی آنان قرار گیرد.

وی در ادامه گفت: 1600 شهربازی در ایران وجود دارد و حدود 260 شرکت در این خصوص فعال هستند و 250 هزار نفر از طریق این صنعت امرارمعاش می کنند، با این وجود نقطه ضعف این صنعت در ایران، عدم اطلاع بسیاری از وجود، عملکرد و جایگاه آن در توسعه اقتصادی است.

وی گفت: شهربازی پرچمدار صنعت گردشگری در ایران است و اولین شهربازی ایران در اتوبان کودک در امیریه و حرفه‌ای ترین آن با بهره‌گیری از تجهیزات ایتالیایی در پارک ارم زده شد.

قدوسی اظهار داشت: با این وجود این صنعت هنوز توسط مسئولان دیده نشده است و شرکت‌های ایرانی سازنده تجهیزات این صنعت، با اتکا به توان بازاریابی خود، توانسته اند در این حوزه صادرات داشته باشند.

وی گفت: در نمایشگاه سال گذشته به تجار ترکیه تجهیزات خود را فروختیم و آنها نیز با درج برند ترکیه تجهیزات ایرانی را به نام خود به اروپایی ها فروختند.

مجری برگزاری نمایشگاه بین المللی شهربازی اظهار داشت: تولیدکنندگان داخلی تجهیزات شهربازی کشورمان، سابقه صادرات تجهیزات خود به کشورهای حاشیه خلیج فارس و بسیاری دیگر از کشورها را دارند چرا که قیمت تجهیزات ایرانی بسیار کمتر از نمونه مشابه خارجی آن است و این مسئله سایر کشورها را ترغیب می کند که تجهیزات ما را که از نظر استانداردها مطابق استانداردهای روز جهان است، خریداری کنند.

پنجمین نمایشگاه بین‌المللی شهربازی، پارک‌ها، تجهیزات و فناوری اوقات فراغت با هدف توسعه صادرات صنعت تفریحات، نمایش آخرین محصولات و دستاورد‌ها، آشنایی با دانش و تجهیزات روز، بررسی چشم‌انداز مکان‌های تفریحی و سرگرمی مدرن، معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری و جذب سرمایه‌‌گذاران از 27 بهمن‌‌ماه به مدت چهار روز درمحل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برپا می‌شود.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید