کاندیداها از اتهام‌زنی پرهیز کنند | اتاق خبر
کد خبر: 317360
تاریخ انتشار: 25 بهمن 1394 - 11:00
فرماندار دماوند:
فرماندار شهرستان دماوند با بیان اینکه کاندیداها باید از اتهام‌زنی پرهیز کنند، بر لزوم ترجیح دادن مصالح نظام بر منافع فردی تأکید کرد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس از شرق استان تهران، ناصر محمودی‌فرد بعد از ظهر امروز در نشست مشترک هیأت‌های نظارت و اجرایی شهرستان‌ دماوند با کاندیداهای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در محل فرمانداری این شهرستان اظهار کرد: برای برگزاری این نشست، بحث تأیید صلاحیت نهایی داوطلبان کاندیداتوری مد نظر بود که آخرین وضع این موضوع به ما اعلام شد.

وی افزود: شهرستان دماوند به جهت حساسیتی که در استان تهران دارد، در گذشته شاهد بروز آسیب‌هایی در روند برگزاری انتخابات بوده‌ایم که این نشست را برگزار کردیم تا صحبت‌هایی را پیرامون این موضوع با حضور مسئولان داشته باشیم.

فرماندار شهرستان دماوند تأکید کرد: کاندیداها و دستگاه‌های مرتبط اجرایی و قضایی باید تلاش کنند تا انتخاباتی به دور از آسیب‌ها و تنش بتواند پرشور برگزار شود و با رقابتی که به وجود می‌آید، حضور حداکثری مردم پای صندوق‌های رأی را رقم زده شود.

محمودی‌فرد ادامه داد: وظیفه همه ماست که بتوانیم فضای سالمی را ایجاد کنیم تا در این فضا هر کاندیداهایی به دور از تخریب و آسیب به دیگران فعالیت انتخاباتی خود را داشته باشد و از فرصت‌های خود به خوبی استفاده کنند تا آنچه فضای انتخاباتی اجازه می‌دهد به نحو مطلوب بهره‌مند شوند.

وی با تأکید بر اینکه کاندیداها باید از اتهام‌زنی و تهمت پرهیز کنند و به موازین اخلاقی و شرعی توجه داشته باشند، گفت: در این زمینه، یکی از مسائل مهم ترجیح منافع نظام بر مصالح فردی است که این موضوع باید به عنوان اولویت همه دلسوزان نظام قرار گیرد.

فرماندار شهرستان دماوند اضافه کرد: بحث تبلیغات به عنوان محور اساسی است که رعایت مفاد قانونی آن وظیفه همه ماست تا بتوانیم حقوق کاندیداها را رعایت کنیم؛ با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی حق‌‌الناس در انتخابات، شاید یکی از مصادیق این موضوع رعایت حقوق همه کاندیداها در بخش تبلیغات باشد.

محمودی‌فرد بیان کرد: آنچه برای همه ما تکلیف بوده، جلوگیری از هرگونه فضاهای تخریبی که به افکار عمومی آسیب می‌زند، است؛ با فضایی که می‌تواند موجب تشکیک مردم در بحث آرا یا اختلال در بحث برگزاری انتخابات شود، برخورد می‌شود.

وی افزود: امیدواریم همه تلاش کنند که تمام اقدامات در راستای برگزاری انتخاباتی پرشور باشد؛ آنچه برای ما می‌ماند تلاش در جهت اعتلای نظام جمهوری اسلامی ایران است.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید