فعالیت 5 هزار عوامل اجرایی انتخابات در رشت | اتاق خبر
کد خبر: 318072
تاریخ انتشار: 27 بهمن 1394 - 22:54
فرماندار رشت خبر داد:
فرماندار رشت گفت: عوامل انتخابات باید مورد تأیید هیات اجرایی باشند و امسال 5 هزار نفر عوامل اجرایی انتخابات رشت را به‌ عهده دارند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایلنا از رشت، فرماندار رشت امروز با اشاره به اقدامات انجام شده برای برگزاری انتخابات در این شهرستان بیان کرد: از 26 آبان‌ ماه امسال استارت انتخابات در شهرستان رشت زده شد و عوامل اجرایی فعالیت خود را آغاز و از داوطلبان پس از طی مراحل ثبت‌نام کردند.

مهدوی ایجاد فضای آرام در انتخابات را وظیفه ای مهم عنوان کرد و گفت: به تمام داوطلبان نمایندگی مجلس گفته شده که قانون انتخابات را رعایت کنند و این مسئله در قالب دستورالعمل در اختیار آنها قرار گرفته است.

سید عیسی مهدوی یادآور شد: با همکاری ستاد انتخابات استان مراحل اولیه پشت سر گذاشته شد و از افراد داوطلب ثبت‌نام به عمل آمد.

وی‌ برگزاری انتخابات را یکی از افتخارات بزرگ نظام جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: در دولت روحانی بر برگزاری انتخابات بدون خدشه تأکید بسیاری شده و تمام تلاش‌ها فراهم شدن زمینه حضورحداکثری مردم در انتخابات است.

وی ادامه داد: از ابتدا 97 نفر برای نمایندگی مجلس در رشت ثبت‌نام کرده بودند که پنج نفر انصراف دادند.

مهدوی خاطرنشان کرد: مردم در تقویت نظام اسلامی حماسه سیاسی دیگری را در هفتم اسفندماه خلق می‌کنند.

وی افزود: عوامل انتخابات باید مورد تأیید هیات اجرایی باشند و امسال 5 هزار نفر عوامل اجرایی انتخابات رشت را به‌عهده دارند.

فرماندار رشت عدم رعایت قانون انتخاباتی را موجب بروز مشکلات دانست و یادآور شد: در این زمینه تاکنون با دو ستاد انتخاباتی متخلف که قبل از موعد تشکیل شده بودند برخورد شده است.

مهدوی اضافه کرد: پس از طی پروسه بررسی صلاحیت‌ها تعداد 55 نفر مورد تأیید نهایی قرار گرفتند که یک نفر انتقالی به رشت است.

وی افزود: آموزش‌های لازم برای برگزاری انتخابات باید به عوامل اجرایی مذکور ارائه شود.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید